Strona główna W górę

Rok 2003/4

Rok 2003/4 Rok 2004/5 Rok 2005/6 Rok 2006/7 Rok 2007/8 Rok 2008/9 Rok 2009/10


Zakończenie nauki klasy II Szkoły Zasadniczej
Sukces uczennicy Zespołu Szkół w Objezierzu
Dzień Dziecka - dniem sportu w szkole w Objezierzu
Wizyta uczniów z Lüchow
Działalność środowiskowa Zespołu Szkół w Objezierzu
Kurs dla rolników - integracja z Unią Europejską
Rekolekcje Wielkopostne  2004
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
" Drzwi otwarte" - Objezierze 2004
Konkurs Kulinarny
Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe
Program Socrates -Comenius  Spotkanie
Okręgowy konkurs „Salamandra”
 


Zakończenie nauki klasy II Szkoły Zasadniczej

               W dniu 18 czerwca pierwszy rocznik dwuletniej Szkoły Zawodowej o specjalności "Kucharz Małej Gastronomii", zakończył naukę w naszej szkole. Absolwenci szkoły przystąpią w dniu 22 czerwca do egzaminu teoretycznego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, następnie w dniu 28 czerwca do egzaminu praktycznego. Będą to egzaminy zewnętrzne przeprowadzane pierwszy raz w zreformowanym systemie szkolenia.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za sukces na egzaminie.

Krzysztof Filipowiak

( POWRÓT )

,,Sukces uczennicy Zespołu Szkół w Objezierzu’’

 Dnia 4.06.2004r o godz. 11oo w Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach na ul. Czarnkowskiej 57 odbył się etap rejonowy Olimpiady PCK ,,Zdrowy Styl Życia’’. Tegoroczna edycja Olimpiady jest już dwunastą z kolei. jej organizatorem jest Zarząd Rejonowy PCK w Obornikach.
Do udziału w etapie rejonowym zgłoszono przedstawicieli ośmiu szkół, którzy wraz z opiekunami zjawili się punktualnie o godz. 11oo w SP nr 3 w dniu eliminacji.
        Reprezentowane były następujące szkoły:
- Gimnazja obornickie – nr 1, 2 i 3
- Gimnazja rogozińskie – nr 1 i 2
- Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie
- Gimnazjum przy Zespole Szkół w Parkowie
- Gimnazjum przy Zespole Szkół w Objezierzu
Eliminacje miały formę testu pisemnego, podczas którego należało odpowiedzieć na 30 pytań związanych min. z historią i dniem współczesnym PCK, zdrowym stylem życia, pierwszą pomocą i profilaktyką AIDS.
    Najlepszą uczestniczką eliminacji okazała się
uczennica II klasy Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu
                                        Adrianna Kurzawa.
Na 30 pytań udzieliła 29 odpowiedzi prawidłowych.
Radość uczennicy i jej opiekunki mgr inż. Wiesławy Ciechanowskiej nauczyciela biologii w ZS Objezierze, była bardzo duża.
Teraz należy kontynuować pracę aby dobrze przygotować się do kolejnego, tym razem już wojewódzkiego etapu Olimpiady PCK ,,Zdrowy Styl Życia’’.

Wiesława Ciechanowska

Dzień Dziecka - dniem sportu w szkole

    Pierwszego czerwca, tradycyjnie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Chcąc uatrakcyjnić to święto postanowiliśmy w szkole zorganizować wielki festyn sportowy. W programie dnia sportu znalazło się wiele konkurencji zespołowych, pozwalających pozytywnie rywalizować uczniom różnych klas. Rozegrano zatem:
      1) turniej piłki nożnej - chłopców,
      2) turniej siatkówki  - dziewcząt,
      3) turniej w "dwa ognie"  - dziewcząt.
Gwoździem programu miał być jednak mecz piłki siatkowej:
                                                     uczniowie -  nauczyciele
Z przecieków towarzyskich, nauczyciele wiedzieli o pełnej mobilizacji uczniów i o chęci zwycięstwa chociaż w tej dyscyplinie, jeżeli nie mam możliwości na niwie nauki. Nauczyciele również nie zasypywali gruszek w popiele i dzielnie przygotowywali się do meczu. Jedni ćwiczyli grę w szach - ponoć bardzo uspakaja, inni studiowali przepisy, żeby nie popełniać błędów taktycznych. Natomiast zupełnie zaniedbaliśmy ćwiczenia kondycyjne. Na szczęście uczniowie nie grzeszyli nadmierną kondycją i każdy wynik był możliwy. Niestety pierwszy set to porażka nauczycieli do 20. drugi to pełen sukces, zwycięstwo do 18 i kolejny set ponownie dla uczniów. Dramat nauczycieli zaczął się w secie czwartym, przystanie 17:24 dla nauczycieli, do serwu podszedł Mateusz Woźniak i mimo nadludzkich wysiłków nauczycieli zakończył set wynikiem 26:24, to wyjątkowy pech - ale cóż począć.
  Tak więc oczekiwany mecz dostarczył wielu emocji i radości wszystkim obserwatorom, a nauczyciele zapowiedzieli pełną mobilizację w przyszłym roku i zasłużony rewanż.
 
"Ad futuram rei memoriam"  
(Na przyszłą rzeczy pamiątkę)

podaję skład drużyny nauczycieli:
       
         Elżbieta Bańdurska
        Wiesława Ciechanowska
        Anna Płoszczyca
        Michał Chmiel
        Krzysztof Filipowiak
        Stanisław Hyżyk  - kapitan drużyny
        Jacek Korzeniowski
        Jan Napierała
        Roman Ostrowski
        Jacek Podlecki

Krzysztof Filipowiak

Zapraszamy do galerii zdjęć !                                                                                         
( POWRÓT )

Wizyta uczniów z Lüchow
   

    W dniu 24 maja przybyła do szkoły delegacja uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Lüchow z nauczycielem Jürgenem Sprockhhof. Na czas pobytu gości z Niemiec przygotowaliśmy specjalny program, którego głównymi punktami są wizyty w różnych ciekawych miejscach. Po zwiedzeniu Szamotuł i Obornik, we wtorek wieczorem przyszedł czas na zwiedzenie profesjonalnej piekarni Państwa Chudzickich z Obornik. Oprowadzenia po piekarni, przygotowującej wypieki na kolejny dzień podjął się sam właściciel Pan Wojciech Chudzicki. Z wielkim znawstwem wtajemniczał młodych Niemców w technologie wypieku różnych gatunków pieczywa. Szczególne wrażenie zrobiło na odwiedzających przygotowywanie pysznych wielkopolskich drożdżówek. To prawdziwa maestria i nawet seria zdjęć nie wyjaśnia do końca poszczególnych ruchów piekarza w czasie formowania wyrobu. Z dużą wdzięcznością żegnaliśmy się z Panem Chudzickim, który otworzył podwoje swej firmy dla zwiedzających.
    Nasi goście w czasie pobytu w Objezierzu odwiedzą jeszcze Poznań, a w czwartek odwiedzą słynny obornicki rynek.

Krzysztof Filipowiak

Zapraszamy do galerii zdjęć !                                                                                         
( POWRÓT )

 Działalność środowiskowa Zespołu Szkół w Objezierzu

      W dniach od 23 – 25 kwietnia 2004 r. odbyła się w Poznaniu impreza wystawienniczo – edukacyjna VII Międzynarodowe Targi ,,Ferma Świń i Drobiu’’ oraz  Salon Weterynaryjny  SAL-WET. Tradycyjnie już targi odbywały się w Hali ARENA.       
      W niedzielę 25 kwietnia nauczyciele Zespołu Szkół w Objezierzu: Wiesława Ciechanowska i Adam Maliński zorganizowali grupowy wyjazd na targi, w którym wzięło udział 80 osób. Byli to uczniowie i słuchacze Zespołu Szkół w Objezierzu, oraz duża grupa mieszkańców Objezierza i okolicznych wsi sołeckich. W wielu wypadkach był to wyjazd rodzinny (jechali rodzice z dziećmi). W grupie znalazło się wielu rolników, którzy byli żywo zainteresowani tematyką targów.
      Targi były organizowane już po raz siódmy przez Krajowe Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich Klub Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej, Drobiu oraz Bydła, związki branżowe hodowców i producentów trzody chlewnej oraz drobiu, Wielkopolską Izbę Rolniczą i Akademię Rolniczą w Poznaniu.         
       Uczestnicy wyjazdu mogli na targach zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami, urządzeniami wyposażenia chlewni i kurników, paszami, lekami weterynaryjnymi, środkami higieny i czystości, programami komputerowymi oraz najlepszymi rasami świń i drobiu prezentowanymi na targowych stoiskach przez 120 firm polskich i zagranicznych .
      W przededniu wejścia Polski do Unii Europejskiej udział w takiej imprezie był dla rolników szczególnie ważny ponieważ niewątpliwie konieczna jest dalsza modernizacja gospodarstw i nowe inwestycje w celu podnoszenia opłacalności produkcji i poprawy jej jakości.
      Uczestnictwo rolników w tej i podobnych imprezach wystawienniczo – edukacyjnych pozwala im pogłębiać wiedzę i nawiązać bezpośrednie kontakty z producentami.
Jednocześnie była możliwość skorzystania z imprez towarzyszących targom, np. w ,,FORUM TRZODOWYM’’, ,,FORUM DROBIARSKIM’’ i ,,FORUM WETERYNARYJNM’’.
Interesujące targi oraz wspaniała pogoda jaka panowała w niedzielę sprawiły, że uczestnicy byli bardzo zadowoleni i wrócili do domów we wspaniałych humorach.
Był to już drugi w tym roku wyjazd zorganizowany przez nauczycielkę Zespołu Szkół w Objezierzu Wiesławę Ciechanowską, pierwszy odbył się w marcu na IV Międzynarodowe Targi ,,Ferma Bydła’’.
       Należy mieć nadzieję, że takich imprez edukacyjnych dla lokalnego środowiska uda się Zespołowi Szkół w Objezierzu organizować jak najwięcej.

Wiesława Ciechanowska.

( POWRÓT )

 

"Przystosowanie polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich do integracji z Unią Europejską"

    W okresie od 4  do 25 marca sale naszej szkoły, w tym głównie komputerowa, stały się miejscem intensywnej nauki dla pięćdziesięciu rolników z powiatu obornickiego i powiatów ościennych. Szkoła uzyskała wsparcie finansowe z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dzięki czemu zakupiła niezbędny sprzęt komputerowy i zapewniła wysoko wykwalifikowanych wykładowców do przeprowadzenia szkolenia a kurs dla rolników był całkowicie bezpłatny. Należy podkreślić ścisłą współpracę Szkoły z Powiatowym Zespołem Doradców Rolniczych na czele z kierownikiem Panem Zbigniewem Zającem, który osobiście uczył rolników wypełniać wnioski dotyczące dopłat obszarowych. Sprawami dobrostanu zwierząt i przeglądem portali internetowych związanych z rolnictwem,  zajmowali się Pani Wiesława Ciechanowska - nauczycielka produkcji zwierzęcej i Pan Roman Ostrowski - dyrektor szkoły. Warto dodać że oboje wcześniej ukończyli specjalistyczne szkolenia związane z integracją z Unią Europejską. Szkolenie w zakresie obsługi komputera i zakładania własnego konta pocztowego w internecie prowadził Pan Krzysztof Filipowiak.
        Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymali zaświadczenie potwierdzające podnoszenie kwalifikacji zawodowych, chociaż najważniejsze są umiejętności, pozwalające dużej grupie rolników samodzielnie zmierzyć się z dokumentami związanymi z przystosowaniem polskiego rolnictwa do UE.

dodał <<admin>>


Zapraszamy do galerii zdjęć !                                                                                         
( POWRÓT )

Rekolekcje Wielkopostne  2004

    W dniach od 24 do 26 marca młodzież szkoły spotykała się w kościele parafialnym pw. Świętego Bartłomieja, żeby uczestniczyć w konferencjach prowadzonych przez księdza proboszcza Wojciecha Napierałę. Uczestnicy konferencji z uwagą słuchali cennych rad jak żyć, jak postępować aby zasługiwać na miano człowieka wierzącego. Szczególnym przeżyciem dla młodzieży był udział w Misterium Męki Pańskiej w trakcie czwartkowego spotkania modlitewnego.


Czym współczesny świat przybija do krzyża Chrystusa?
       
Odpowiedź na to pytanie przyniosło Misterium Męki Pańskiej, przygotowane przez młodzież Zespołu Szkół w Objezierzu pod kierunkiem katechety - Jacka Podleckiego. Rozboje, narkotyki, gwałty - oto "gwoździe" przybijane do krzyża XXI w. W zamyśle autorów przedstawienia, zgodnie z biblijnym przekazem, zło zatryumfowało tylko na moment. Miejmy nadzieję, iż także dziś

Amor Dei omnia vincit

Elżbieta Dembińska

Zapraszamy do galerii zdjęć !                                                                                         
 ( POWRÓT )

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur"
   
18 marca 2004r po raz jedenasty w Wielkopolsce odbył się konkurs, który w czerwcu 1995 roku został wpisany do kalendarz imprez UNESCO, a od lat odbywa się pod patronatem RADY EUROPY.
    "Kangur" w niezawodny sposób integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówek po świecie.
    W tym roku szkolnym w naszej szkole znalazło się tylko 14 chętnych uczestników z gimnazjum. Wśród szkół ponadgimnazjalnych nie było śmiałków.
    O godzinie 810 do sali konkursowej wkroczyli, pełni optymizmu, uczniowie klasy III gimnazjum:

1. Martyna Chojnacka

6. Edyta Rychlik

2. Robert Korzeniowski

7. Natalia Kwiatkowska

3. Judyta  Perlicjan

8. Renata Jabkowska

4. Mateusz Solarski

9. Maria Żwawiak

5. Dawid Piątek

 

oraz uczniowie klasy I i II gimnazjum

1. Agnieszka Molińska

4. Jarosław Kowalczyk

2. Ilona Szczepska

5. Bartosz Borucki

3. Szymon Solarski

 

Ponieważ gimnazjaliści są podzieleni na dwie kategorie wiekowe :
    klasa I i II   kategoria KADET
    klasa III  kategoria  JUNIOR
Rozwiązywanie zadań wymaga umiejętności logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Zadania odbiegają od tradycyjnych treści przedstawionych na lekcjach matematyki. Często trzeba postawić na intuicję, wszystko to pozwala wyłonić talenty matematyczne.
    Karty odpowiedzi przekazano do siedziby Wielkopolskiego Towarzystwa Matematycznego " KANGUR " w Rokietnicy. Na wyniki musimy poczekać do 12 maja br. licząc na to że będą wysokie

                                               Opracowanie - szkolny koordynator i organizator Konkursu : Elżbieta Czechowska
                                                                                                                                                    

( POWRÓT )

"Otwarte drzwi" - czyli spotkanie z kandydatami do naszej szkoły i ich rodzicami.

    Wzorem lat ubiegłych otwarliśmy prawie wszystkie drzwi w naszej szkole dla uczniów klas trzecich gimnazjów i ich rodziców. Od godziny 1000  do Objezierza zaczęli zjeżdżać gimnazjaliści z rodzicami i znajomymi. Jak każdego roku zaprezentowaliśmy pełną ofertę kształcenia w wielu kierunkach. Najwięcej osób jednak pytało o szkoły  gastronomiczne, co jest zrozumiałe ponieważ jesteśmy jedyną placówką w okolicy z tak bogatą ofertą w tym kierunku. Wielu rodziców z uznaniem podziwiało naszą bazę dydaktyczną i możliwości kształcenia oraz dodatkowych zajęć jak chociażby wymiany międzynarodowej młodzieży. Oprócz uczniów naszej szkoły którzy witali gości i wskazywali miejsca otwarte dla  zwiedzających, na wszystkie pytania zadawane przez uczniów gimnazjów i ich rodziców odpowiedzi udzielali nasi nauczyciele:
        pani Elżbieta Byczyńska,
        pani Wiesława Ciechanowska,
        pani Elżbieta Czechowska,
        pani Beata Korzeniowska,
        pani Edyta Mikołajczak,
        pan Adam Czechowski,
        pan Wiesław Dąbkowski,
        pan Krzysztof Filipowiak
        pan Roman Ostrowski - dyrektor szkoły,
        pan Kazimierz Paprzycki.
    Dla gości przygotowaliśmy wiele atrakcji -- pan Paprzycki prezentował z grupą uczniów ciekawe doświadczenia fizyczne, pani Czechowska przygotowała wystawę poświęconą współpracy zagranicznej szkoły, pani Ciechanowska przygotowała wystawy prac dyplomowych uczniów Technikum Rolniczego i słuchaczy Szkoły Policealnej, pani Byczyńska przygotowała ekspozycję kronik.
    Tradycyjnie pani Wiesława Ciechanowska i pani Edyta Mikołajczak z uczennicami Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych podejmowały wszystkich rodziców  kawą i rogalikami, wypiekanymi na bieżąco przez uczniów  klasy IV Technikum Żywienia w pracowni gastronomicznej pod okiem pani Beaty Korzeniowskiej.

Żegnamy dzisiaj -- drodzy gimnazjaliści i do zobaczenia we wrześniu !!


dodał <<admin>>
                                                            

Zapraszamy do galerii zdjęć !                                                                                                          
(POWRÓT)

Konkurs kulinarny 
"Poznajemy Kraje Unii Europejskiej poprzez znajomość potraw Kuchni Narodowych"


        W dniu 12 lutego 2004 roku o godzinie 12 odbędzie się konkurs którego pomysłodawczyniami i organizatorkami są Panie Beata Korzeniowska i Małgorzata Kubiak - nauczycielki technologii gastronomicznej.
W jury konkursu zasiądą między innymi dwaj znakomici poznańscy kucharze :
    Pan Mieczysław Wciórka - wieloletni szef  komisji egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej
    i Pan Andrzej Nowakowski   szef kuchni hotelu "Polonez" z Poznania
oraz :
        dyrektor szkoły Roman Ostrowski
        v-ce burmistrz Obornik Henryk Łukaszewski
        v-ce dyrektor szkoły Iwona Zając
        kierownik działu promocji miasta Obornik Magdalena Krajewska
        kierownik szkolenia praktycznego szkoły Krzysztof Filipowiak
        absolwentka szkoły Mariola Nowak
        nauczycielka  Beata Korzeniowska
        nauczycielka  Małgorzata Kubiak
Uczniowie wymienieni poniżej zaprezentują kuchnie Niemiec i Francji wykonując wybrane potrawy.

POTRAWY PRZYGOTOWYWANE PRZEZ UCZESTNIKÓW KONKURSU KULINARNEGO

Nazwisko i Imię

Klasa

Nazwa potrawy

POTRAWY NIEMIECKIE

Nowak Krzysztof

I KU

Pierogi  szwabskie

Schwabische Maultaschen

Noworyta Izabela

II KU

Kartoflanka

Kartoffelsuppe

Ewert Marcin

II TOUG

Ryba z kluseczkami

Fisch mit Spätzle

Szymczak Piotr

II TOUG

Gulasz z serc z kluskami frankońskimi

Hanschenherzen in pikanter Soße mit Kartoffel Klösse

Dąbrowski Rafał

IV TZ

Ciasto cebulowe

Zwiebelkuchen

Maćkowiak Katarzyna

IVTZ

Gulasz z ryby

Fischragout „ Raucherkate"

POTRAWY FRANCUSKIE

Hinc Piotr

IKU

Gruszki Heleny

Poires a 'la Belle Helena

Michaluk Adam

II KU

Ryż kandeuszów

Riz Conde

Hepner Anna

II TOUG

Mus z kasztanów

Buche de Nóel awc marrons

Swierkowski Waldemar

II TOUG

Murzyn w koszuli

Bajon Magdalena

IVTZ

 

Deser brzoskwiniowy

Mousse 'a l 'abricot

Mróz Krystyna

IVTZ

 

Mus czekoladowy w karmelu

Mouss au chocolat

Błajek Maciej

IVTZ

Wariacje naleśnikowe

Cre 'pes aux anana


W trakcie konkursu uczniowie wykonali potrawy wymienione w tabeli, natomiast jury dokonując oceny estetyki podania i smakowitości ustaliło następujące lokaty:
    w kategorii kuchni niemieckiej
        1 miejsce uzyskał - Piotr Szymczak
        2 miejsce uzyskał - Krzysztof Nowak
        3 miejsce uzyskał - Rafał Dąbrowski
    w kategorii kuchni francuskiej
        1 miejsce uzyskała - Krystyna Mróz
        2 miejsce uzyskała - Anna Hepner
        3 miejsce uzyskał   - Adam Michaluk.
Oddzielnej oceny dokonali dwaj arcymistrzowie kucharscy z Poznania Panowie: Andrzej Nowakowski i Mieczysław Wciórka, ustalając swoją klasyfikację, minimalnie odbiegającą od oceny mniej profesjonalnego jury,
    w kategorii kuchni niemieckiej
        1 miejsce uzyskał  - Krzysztof Nowak
        2 miejsce uzyskał  - Piotr Szymczak
        3 miejsce uzyskała - Izabella Noworyta
    w kategorii kuchni francuskiej
        1 miejsce uzyskała - Anna Hepner
        2 miejsce uzyskał   - Adam Michaluk
        3 miejsce uzyskała - Krystyna Mróz.
    Na zakończenie konkursu zostały wręczone wspaniałe nagrody dla wszystkich uczestników zmagań.
Fundatorami nagród był Urząd Miasta Obornik, nagrody wręczał Pan Burmistrz Henryk Łukaszewski, należy dodać że Urząd sponsorował wraz z dyrekcją Szkoły produkty potrzebne do przeprowadzenia konkursu.
    Kolejnymi fundatorami wspaniałych nagród byli Andrzej Nowakowski i Mieczysław Wciórka.
Na zakończenie Dyrektor Szkoły Pan Roman Ostrowski gratulując uczestnikom wspaniałego kunsztu kucharskiego wyrazil nadzieje że podobne zmagania podnoszą rangę szkoły i przyczynią się do umocnienia wizerunku naszego Zespołu Szkół jako placówki gruntownie przygotowującej młodzież do zmagań na rynkach pracy Unii Europejskiej.


                       Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu !!!   

              dodał <<admin>>

 

Zapraszamy do galerii zdjęć !                                                                 
POWRÓT                                                                                                                  

Program Socrates -Comenius  Spotkanie w Berlinie 20.01 - 21.01.2004
   
        Kontynuując realizację projektu ,,Socrates-Comenius'' grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Objezierzu w dniach 20-21.01.2004 r. spotkała się w Berlinie z delegacjami szkół partnerskich z Lüchow w Niemczech i Sours we Francji.
W wyjeździe uczestniczyli:
nauczyciele:
            1) Wiesława Ciechanowska - nauczyciel przedmiotów gastronomicznych
                (kierownik wycieczki),
            2) Sylwia Frankowska - nauczyciel języka angielskiego,
            3) Adam Maliński - nauczyciel języka niemieckiego,
            4) Stefan Piłat - nauczyciel historii.
uczniowie:
            1) Maria Płotkowiak - I klasa Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych,
            2) Alicja Lubik - II klasa Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych,
            3) Waldemar Świerkowski - II klasa Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych,
            4) Damian Lekston - I klasa Technikum Rolniczego
    Podczas wyjazdu realizowano aktualny program projektu Socrates-Comenius, zwiedzano Berlin oraz planowano tematy do realizacji w ramach projektu na kolejny rok jego realizacji.
    W ramach zwiedzania Berlina zobaczyliśmy parlament niemiecki - Bundestag. Odbyło się także spotkanie integracyjne młodzieży na którym była okazja do bliższego poznania, przybliżenia swojego regionu zamieszkania  i nawiązania kontaktów dna przyszłość.
    Podczas zwiedzania targów berlińskich "Grüne Woche" dnia 21.01.2004r. odbyło się spotkanie nauczycieli i młodzieży z trzech szkół partnerskich z Objezierza, Lüchow i Sours oraz działaczy samorządowych z powiatu Lüchow-Dannenberg.
    Nasz pobyt w Berlinie, chociaż krótki był bardzo owocny i ciekawy.


                                Nasz grupa na tle Bramy Brandenburskiej w Berlinie

dodał <<admin>>

Zapraszamy do galerii zdjęć !                                                                                               
POWRÓT

Okręgowy konkurs „Salamandra”

      Dnia  10.01.2004r Zespół Szkół w Objezierzu  był współorganizatorem  Okręgowego Konkursu Towarzystwa Ekologicznego „Salamandra” pod hasłem „Drzewa i krzewy Polski”. Piecze nad całością sprawowała z ramienia szkoły  Elżbieta Byczyńska.   W listopadzie 2003r w  wielu szkołach woj. wielkopolskiego były przeprowadzone szkolne eliminacje konkursu, dzięki którym zostało wytypowanych po pięciu uczestników z największą liczbą punktów.  Nasz szkoła  wytypowana  do  zorganizowania konkursu okręgowego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu obornickiego. Gościliśmy w naszym pięknym pałacu  27 uczestników10 nauczycieli , jak również rodziców dzieci uczestniczących w olimpiadzie.
                                                                                                                                                      
POWRÓT