Strona główna

Aktualności


Rok 2017/18 Rok 2016/17 Rok 2015/16 Rok 2014/15 Rok 2013/14 Rok 2012/13 Rok 2011/12 Rok 2010/11 Rok 2009/10 Rok 2008/9 Rok 2007/8
Rok 2006/7
Rok 2005/6
Rok 2004/5
Rok 2003/4


Konkurs dla uczniów klasy III gimnazjum
Warsztaty polsko – gruzińskie
Pozdrowienia z Gruzji
NARODOWE CZYTANIE 2018
Inauguracja roku szkolnego 2018/19
Zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje w zawodzie
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19
Listy kandydatów przyjętych do klas pierwszych

Konkurs dla uczniów klasy III gimnazjum

Masz interesujący pomysł na biznes, który może sprawdzić się w przyszłości? Odkryłeś nowy, oryginalny sposób wypromowania produktu lub usługi? Wiesz jaki zawód będzie tym najbardziej pożądanym za 20 lat? Podejrzewasz, że rozmowy kwalifikacyjne zmienią swój dotychczasowy wygląd a przedmioty lekcyjne, dzięki nowoczesnej technologii, nigdy nie będą takie same?

Opowiedz o tym w swój własny, niepowtarzalny sposób!

Wykorzystaj swój talent i nagraj pracę konkursową w postaci 2 minutowego filmiku i wygraj kamerkę GoPro dla Szkoły, tysiaka dla zespołu i warsztaty ze znanym YouTuberem!

Zapraszamy uczniów klasy III gimnazjum!

Więcej informacji na: www.FundacjaRozwoju talentow.pl/Konkurs

( POWRÓT )

Warsztaty polsko – gruzińskie

Dziś po przepysznym i obfitym gruzińskim śniadaniu pojechaliśmy do szkoły, z którą nawiązaliśmy współpracę. Jest to college, w którym studenci uczą się zawodu kucharza, ciastkarza, barmana, spawacza, pielęgniarki, aptekarza, nauczyciela …..Działa też tam przedszkole i żłobek. Nasi uczniowie zwiedzili szkołę, a następnie spotkali się ze swoimi gruzińskimi kolegami i koleżankami. Po krótkim przedstawieniu się w języku angielskim, rozpoczęły się warsztaty taneczne. Najpierw nasz zespół zaprezentował krakowiaka a następnie Pani Basia Roszak choreograf nauczyła Gruzinów kilku elementów tego tańca. Po krótkiej przerwie Nasi uczniowie z zapałem ćwiczyli taniec gruziński. Wszyscy doskonale się bawili i co najważniejsze integrowali. Oby tak dalej!!! Jutro kolejne próby i zacieśnianie znajomości – atmosfera jest ku temu wspaniała. Do usłyszenia jutro.

Kasia Chwalisz


( POWRÓT )

Pozdrowienia z Gruzji

W poniedziałek 17 września 18 uczniów Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza z Objezierza wraz z trzema opiekunami Panem Dyrektorem Romanem Ostrowskim, Panią Barbarą Roszak choreografem Zespołu Ludowego Objezierze i Panią Agnieszką Frąckowiak, nauczycielem język angielskiego rozpoczęło realizację projektu „Poznajemy się przez taniec” w Gruzji. O 22 wyruszyliśmy do Wrocławia skąd samolotem dotarliśmy do Kutaisi a stamtąd busikami dojechaliśmy do Kobuleti.

Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez Dawida – byłego dyrektora szkoły, z którą nawiązaliśmy współpracę oraz jego żonę Irmę. Jesteśmy zakwaterowani w urokliwym hotelu niedaleko nadmorskiej promenady. Dziś regenerowaliśmy się po długiej i męczącej podróży a jutro rozpoczynamy realizację projektu. Do usłyszenia zatem……..

Kasia ChwaliszZdjęcia z wyjazdu zespołu folklorystycznego do Gruzji w ramach projektu Erasmus+


( POWRÓT )

NARODOWE CZYTANIE 2018

W ramach współpracy z obornicką Filią Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu przed południem 8 września 2018 roku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania- organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tekstem wybranym w tym roku, myślę, że nieprzypadkowo, było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Kolejne fragmenty powieści zaprezentowali:
     • Dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu – Pan Roman Ostrowski,
     • Proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Bartłomieja w Objezierzu – Ksiądz Zbigniew Szlachetka,
     • Polonistki Zespołu Szkół w Objezierzu - Karina Kurach i Elżbieta Dembińska,
     • Uczennice klasy III Technikum Hotelarstwa w Objezierzu – Weronika Chudziak i Magdalena Gilewska
Wyjątkową atmosferę spotkania udało się uzyskać dzięki malowniczej scenerii objezierskiego parku.
Na koniec Kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, Filii w Obornikach – Pani Beata Łukasiewicz – Lorent przedstawiła wyniki quizu dotyczącego znajomości powieści Żeromskiego, w którym uczestniczyli między innymi nasi uczniowie. Dzięki temu biblioteka szkolna wzbogaciła się o egzemplarze „Przedwiośnia” w formie audiobooków.

DZIĘKUJĘ ZA POMOC W ORGANIZACJI I UDZIAŁ W TEJ, GODNEJ KONTYNUACJI, AKCJI PROMUJĄCEJ KLASYKĘ POLSKIEJ LITERATURY

Elżbieta Dembińska


Zdjęcia z czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego


( POWRÓT )

Zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje w zawodzie( POWRÓT )

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19( POWRÓT )

Listy kandydatów przyjętych do klas pierwszych( POWRÓT )