Strona główna

Aktualności


Rok 2017/18 Rok 2016/17 Rok 2015/16 Rok 2014/15 Rok 2013/14 Rok 2012/13 Rok 2011/12 Rok 2010/11 Rok 2009/10 Rok 2008/9 Rok 2007/8
Rok 2006/7
Rok 2005/6
Rok 2004/5
Rok 2003/4


100 – lecie odzyskania niepodległości
Dzień regionów i kuchni polskiej
Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Adama Malińskiego nauczyciela języka niemieckiego
Pamięć o tych, którzy odeszli
Inauguracja XI edycji kampanii „Drugie Życie”
XVIII Konkursie Potraw Regionalnych w Poroninie
Świat przez okular mikroskopu
Podsumowanie projektu „Poznajemy się przez taniec”
Jesienne biegi przełajowe
Ślubowanie klasy o Profilu Policyjnym
Apel pamięci
Dzień Edukacji Narodowej
„Drugie życie” kampania promująca transplantację
Dzień książki
Wojewódzki Konkurs Recytatorski
Sprzątanie Świata 2018
XXXVII Rajd Mickiewiczowskim Szlakiem
II Młodzieżowe Forum – „Dobre praktyki kluczem do Twojego sukcesu”
Konkurs dla uczniów klasy III gimnazjum
Warsztaty polsko – gruzińskie
Pozdrowienia z Gruzji
NARODOWE CZYTANIE 2018
Inauguracja roku szkolnego 2018/19
Zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje w zawodzie
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19
Listy kandydatów przyjętych do klas pierwszych

100 – lecie odzyskania niepodległości

9 listopada społeczność ZS im. A. Mickiewicza w Objezierzu, spotkała się na uroczystym apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rozpoczęliśmy wejściem i meldunkiem klasy policyjnej oraz wspólnym śpiewem Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji Rzeczpospolita do Hymnu. Następnie wysłuchaliśmy poetycko – historycznego programu, przygotowanego przez klasę pierwszą Branżowej Szkoły I Stopnia, pod opieką nauczycieli Jarosława Piłata i Kariny Kurach.
Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy Rotę, a o znaczeniu tego dnia raz jeszcze, w krótkiej mowie przypomniał pan dyrektor Roman Ostrowski.

Dodatkowo uczniom biorącym udział w Szkolnym Konkursie Gastronomicznym zostały wręczone nagrody i wyróżnienia.

Jarosław Piłat
Galeria zdjęć z uroczystego apelu


( POWRÓT )

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Adama Malińskiego – nauczyciela języka niemieckiego

Z wielką radością i dumą informuję, że nauczyciel języka niemieckiego w naszej szkole pan Adam Maliński, został uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej przyznanym przez Ministra Edukacji Narodowej. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w Pałacu Działyńskich w Poznaniu w dniu 30 października 2018r. Medale w imieniu Ministra Edukacji Narodowej wręczyła pani Elżbieta Leszczyńska – Wielkopolski Kurator Oświaty W imieniu swoim i Rady Pedagogicznej serdecznie gratuluję panu Adamowi Malińskiemu najwyższego resortowego odznaczenia i życzę dalszych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych oraz wielu innowacyjnych społecznych inicjatyw.

Roman Ostrowski
Dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza
w Objezierzu


( POWRÓT )

Pamięć o tych, którzy odeszli

30 października grupa uczennic naszej szkoły zrzeszonych w grupie wolontariackiej (i nie tylko) udała się na cmentarz parafialny w Objezierzu. Tam przy niezbyt sprzyjającej pogodzie zatroszczyły się o uprzątnięcie znacznej części miejscowej nekropolii. Akcja ta staje się już powoli tradycją naszej szkoły i zarazem cieszy, że mlodzi ludzie w tych dniach i zadumy chcą zrobić coś dobrego zwłaszcza dla tych, którzy odeszli.

Grzegorz Cieślak
katecheta
( POWRÓT )

Inauguracja XI edycji kampanii „Drugie Życie”

26 października jest to Światowy Dzień Donacji i Transplantacji i tego właśnie dnia delegacja Naszej szkoły udała się do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu na oficjalną uroczystość otwierającą XI już edycję Kampanii „Drugie Życie”. Zaraz po gorącym przywitaniu wszystkich szkół odbyła się część szkoleniowa w której Nasi uczniowie zapoznali się z ideą kampanii Drugie życie, szkolili się m.in. w zakresie prawnych i medycznych aspektów przeszczepiania narządów, stanowiska Kościoła katolickiego dot. transplantologii oraz wysłuchali historię osób, które żyją z przeszczepionym organem.
Nasi uczniowie po takiej dawce wiedzy jaką otrzymali z zakresu transplantacji na tych warsztatach mogą już śmiało obalać mity i przekłamania jakie narosły wokół tego tematu nie tylko na terenie szkoły, ale również w szerszej społeczności. Poprzez swoje działania będą promować przeszczepianie narządów i popularyzować oświadczenia woli. O ich działalności zapewne już niedługo usłyszycie…

Marta Borucka
Anita Białas
( POWRÓT )

XVIII Konkursie Potraw Regionalnych w Poroninie

W dniu 18 października uczennice klasy drugiej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Martyna Misiurna i Aldona Gładysiak wraz z opiekunką Beatą Korzeniowską Wzięły udział w XVIII Konkursie Potraw Regionalnych w Poroninie.
Dziewczyny przygotowały potrawy wielkopolskie: zupę z korbola z kulankami, pasztet z leberki z jabłkami, bułeczki z korbola oraz kaczkę faszerowana z modrą kapustą i sosem żurawinowym.
Gospodynie z Podhala serwowały potrawy typowe dla tego regionu: grule górolskie, kwaśnice, zupę z korpiela, rydze w śmietanie, moskole, hauski, pierogi z oscypkiem, ziobra na młodych liściach, borsc na kozinie.
Wspólne prezentacje były okazją do poznania kuchni wielkopolskiej i góralskiej. Wójt Gminy Poronin Bronisław Stoch powitał zebranych podkreślając iż „kuchnia i stół wraz z jadłem na nim stawianym są elementem kultury od zarania ludzkości”.
Konkurs odbywał się w bardzo miłej atmosferze uświetnionej występami Młodzieżowego Zespołu Regle im. Jana Jędrola z Poronina.

Beata Korzeniowska


( POWRÓT )

Świat przez okular mikroskopu

W miniony czwartek uczniowie klas III TŻ i IV TŻ mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności dotyczące budowy i obsługi mikroskopu. Każdy z nich miał do zaliczenia nie tylko część teoretyczną, ale również część praktyczną. Część pierwsza dotyczyła budowy i przygotowania mikroskopu do pracy. Część praktyczna polegała natomiast na znalezieniu wyraźnego obrazu preparatu. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do tego zaliczenia co dało większości z nich oceny celujące.

To wszystko nie było by możliwie gdyby nie nowe pomoce dydaktyczne które szkoła otrzymała w ramach projektu „Uczeń z pasją”. Sala biologiczna została wyposażona m.in. w klucze do oznaczania roślin, 4 mikroskopy w tym jeden z kamerą USB, która umożliwia wyświetlenie uzyskanego obrazu przez projektor, przenośny mikroskop cyfrowy, preparaty mikroskopowe, model serca i skóry oraz model budowy człowieka. Przyjacielem wszystkich uczniów stał się również „Kostek”.

Marta Borucka


( POWRÓT )

Podsumowanie projektu „Poznajemy się przez taniec”
( POWRÓT )

Ślubowanie klasy o Profilu Policyjnym

„Ja, uczeń klasy policyjnej przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, strzec dobrego imienia ucznia Zespołu Szkół w Objezierzu, pilnie i z zaangażowaniem zdobywać wiedzę i umiejętności, służyć bliźnim w potrzebie, nigdy nie zawieść pokładanych we mnie nadziei.”

Tymi słowami uczniowie klasy policyjnej (jedynej w gminie i powiecie Oborniki) złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Piękne mundury, dobrze przygotowani kadeci, wzruszeni rodzice, znamienici goście i oczywiście urok objezierskiego parku sprawiły, że uroczystość ta miała niezwykły charakter. Innowacja pedagogiczna jaką jest klasa policyjna umożliwia uczniom ZS w Objezierzu zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną związaną z pracą w policji, ćwiczyć sztuki walki i ceremoniał policyjny, zapoznać się z technikami kryminalistyki i poznać podstawy prawa.
Film z uroczystego ślubowania

Galeria zdjęć z uroczystego ślubowania


( POWRÓT )

Apel pamięci

W rocznicę odsłonięcia, ufundowanej przez mieszkańców Objezierza, tablicy pamiątkowej przy Kopcu Kościuszki, społeczność Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu uczestniczyła w uroczystym apelu.
W swych wystąpieniach dyrektor Roman Ostrowski oraz historycy- Adam Maliński i Jarosław Piłat przedstawili dzieje tego wyjątkowego, nie tylko dla mieszkańców Objezierza, ale wszystkich Wielkopolan, miejsca. Przypomnieli sylwetki, znanych z historii i literatury, wybitnych gości. Podkreślili rolę właścicieli – Państwa Turnów w kształtowaniu postaw patriotycznych.
Na koniec uczeń klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych – Hubert Jóźwiak zaprezentował, nawiązujący do historii Polski, fragment „Pana Tadeusza”.

Elżbieta Dembińska


( POWRÓT )

Dzień Edukacji Narodowej

10października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną i dekorację przygotowała, pod kierunkiem wychowawczyni- p. Joanny Paulus, klasa III Gimnazjum.
Zaduma nad tym, co było, wdzięczność dla Tych, dzięki którym polska szkoła przetrwała nawet w najtrudniejszych dla narodu chwilach i oczywiście nutka humoru oraz kwiaty i życzenia stanowiły jedną spójną całość. Po akademii zostaliśmy zaproszeni do pięknie nakrytego przez klasę III Technikum Hotelarskiego stołu. Delektowaliśmy się słodkościami przygotowanymi przez naszych adeptów sztuki kulinarnej.
W imieniu Nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Elżbieta DembińskaGaleria zdjęć z uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej


( POWRÓT )

Drugie życie” kampania promująca transplantację( POWRÓT )

Dzień książki

O tym, że warto czytać od lat wpajają nie tylko rodzice, nauczyciele a także naukowcy. 8 października przekonywali do spotkań z książką uczniowie naszej szkoły, prezentując pozycje wybrane z bibliotecznych nowości, zakupionych w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. Poszczególne klasy prześcigały się w pomysłach, by udowodnić, że po rekomendowaną przez nich książkę naprawdę warto sięgnąć.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomysłowość, dzięki którym przeżyliśmy wspólne ciekawe spotkanie z literaturą. Zapraszam do biblioteki. Zapewniam, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Elżbieta Dembińska

Galeria zdjęć z dnia książki


( POWRÓT )

Wojewódzki Konkurs Recytatorski

5 października w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu odbył się półfinał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Pan Tadeusz”. Z pięciorga reprezentantów Powiatu Obornickiego, wystąpiło troje uczniów naszej szkoły: Weronika Chudziak i Magdalena Gilewska z klasy III Technikum Hotelarstwa oraz Hubert Jóźwiak z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. O poziomie występów moich podopiecznych świadczyć mogą gratulacje od innych uczestników i ich opiekunów.

Dziękuję Weronice, Magdzie i Hubertowi za podjęcie trudu zmierzenia się z poezją naszego Patrona oraz godne reprezentowanie
Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu.

Elżbieta Dembińska
( POWRÓT )

Sprzątanie Świata 2018

1 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, uczestniczyli w jubileuszowej 25 akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia, w tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Jej celem było promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Wszyscy uczniowie udali się na sprzątanie wyznaczonych terenów. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadowalające. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o konieczności segregacji i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

Agnieszka Hoffmann
koordynator akcji


( POWRÓT )

XXXVII Rajd Mickiewiczowskim Szlakiem

Zgodnie z wieloletnią tradycją w ostatnią sobotę września odbył się XXXVII Rajd ,,Mickiewiczowskim Szlakiem”. Impreza finansowana jest przez Radę Wojewódzką LZS oraz Gminę Oborniki. Jak co roku Zespół Szkół w Objezierzu był gospodarzem mety. Uczestników czekały konkurencje sportowe, rozgrywane w malowniczej scenerii objezierskiego parku, konkurs piosenki rajdowej, który w tym roku cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem i oczywiście smaczny poczęstunek, przygotowany przez uczniów klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Nie zabrakło świeżutkiego chleba, wypiekanego w tradycyjnym piecu. O obsługę techniczną zadbała klasa I Szkoły Branżowej I stopnia.
29 września to także Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Wybór prezentowanego tekstu nie był przypadkowy. Wysłuchaliśmy ,,Koncertu Jankiela” - fragmentu ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, dotyczącego burzliwych losów naszej Ojczyzny. W rolę lektora wcielił się uczeń klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.
W imieniu społeczności Zespołu Szkół w Objezierzu dziękuję wszystkim, dzięki którym tradycja Rajdu Mickiewiczowskim Szlakiem trwa i, mam nadzieję, będzie kontynuowana.

Elżbieta Dembińska

Galeria zdjęć z rajdu


( POWRÓT )

II Młodzieżowe Forum – „Dobre praktyki kluczem do Twojego sukcesu”

27 września uczniowie naszej szkoły w składzie: Justyna Wendlandt, Monika Józefiak, Marta Kłosowicz, Dawid Kowalewski oraz Dominik Kaczmarek uczestniczyli w II edycji Młodzieżowego Forum – „Dobre praktyki kluczem do Twojego sukcesu”.
Uczniowie zaprezentowali projekt dotyczący dobrych praktyk realizowanych w zakresie doradztwa zawodowego realizowanego w szkole. Podsumowaniem spotkania było wysłuchanie panelu dyskusyjnego z udziałem naszego przedstawiciela Dawida Kowalewskiego.

Ewelina Furman
( POWRÓT )

Konkurs dla uczniów klasy III gimnazjum

Masz interesujący pomysł na biznes, który może sprawdzić się w przyszłości? Odkryłeś nowy, oryginalny sposób wypromowania produktu lub usługi? Wiesz jaki zawód będzie tym najbardziej pożądanym za 20 lat? Podejrzewasz, że rozmowy kwalifikacyjne zmienią swój dotychczasowy wygląd a przedmioty lekcyjne, dzięki nowoczesnej technologii, nigdy nie będą takie same?

Opowiedz o tym w swój własny, niepowtarzalny sposób!

Wykorzystaj swój talent i nagraj pracę konkursową w postaci 2 minutowego filmiku i wygraj kamerkę GoPro dla Szkoły, tysiaka dla zespołu i warsztaty ze znanym YouTuberem!

Zapraszamy uczniów klasy III gimnazjum!

Więcej informacji na: www.FundacjaRozwoju talentow.pl/Konkurs

( POWRÓT )

Warsztaty polsko – gruzińskie

Dziś po przepysznym i obfitym gruzińskim śniadaniu pojechaliśmy do szkoły, z którą nawiązaliśmy współpracę. Jest to college, w którym studenci uczą się zawodu kucharza, ciastkarza, barmana, spawacza, pielęgniarki, aptekarza, nauczyciela …..Działa też tam przedszkole i żłobek. Nasi uczniowie zwiedzili szkołę, a następnie spotkali się ze swoimi gruzińskimi kolegami i koleżankami. Po krótkim przedstawieniu się w języku angielskim, rozpoczęły się warsztaty taneczne. Najpierw nasz zespół zaprezentował krakowiaka a następnie Pani Basia Roszak choreograf nauczyła Gruzinów kilku elementów tego tańca. Po krótkiej przerwie Nasi uczniowie z zapałem ćwiczyli taniec gruziński. Wszyscy doskonale się bawili i co najważniejsze integrowali. Oby tak dalej!!! Jutro kolejne próby i zacieśnianie znajomości – atmosfera jest ku temu wspaniała. Do usłyszenia jutro.

Kasia Chwalisz


( POWRÓT )

Pozdrowienia z Gruzji

W poniedziałek 17 września 18 uczniów Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza z Objezierza wraz z trzema opiekunami Panem Dyrektorem Romanem Ostrowskim, Panią Barbarą Roszak choreografem Zespołu Ludowego Objezierze i Panią Agnieszką Frąckowiak, nauczycielem język angielskiego rozpoczęło realizację projektu „Poznajemy się przez taniec” w Gruzji. O 22 wyruszyliśmy do Wrocławia skąd samolotem dotarliśmy do Kutaisi a stamtąd busikami dojechaliśmy do Kobuleti.

Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez Dawida – byłego dyrektora szkoły, z którą nawiązaliśmy współpracę oraz jego żonę Irmę. Jesteśmy zakwaterowani w urokliwym hotelu niedaleko nadmorskiej promenady. Dziś regenerowaliśmy się po długiej i męczącej podróży a jutro rozpoczynamy realizację projektu. Do usłyszenia zatem……..

Kasia ChwaliszZdjęcia z wyjazdu zespołu folklorystycznego do Gruzji w ramach projektu Erasmus+


( POWRÓT )

NARODOWE CZYTANIE 2018

W ramach współpracy z obornicką Filią Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu przed południem 8 września 2018 roku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania- organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tekstem wybranym w tym roku, myślę, że nieprzypadkowo, było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Kolejne fragmenty powieści zaprezentowali:
     • Dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu – Pan Roman Ostrowski,
     • Proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Bartłomieja w Objezierzu – Ksiądz Zbigniew Szlachetka,
     • Polonistki Zespołu Szkół w Objezierzu - Karina Kurach i Elżbieta Dembińska,
     • Uczennice klasy III Technikum Hotelarstwa w Objezierzu – Weronika Chudziak i Magdalena Gilewska
Wyjątkową atmosferę spotkania udało się uzyskać dzięki malowniczej scenerii objezierskiego parku.
Na koniec Kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu, Filii w Obornikach – Pani Beata Łukasiewicz – Lorent przedstawiła wyniki quizu dotyczącego znajomości powieści Żeromskiego, w którym uczestniczyli między innymi nasi uczniowie. Dzięki temu biblioteka szkolna wzbogaciła się o egzemplarze „Przedwiośnia” w formie audiobooków.

DZIĘKUJĘ ZA POMOC W ORGANIZACJI I UDZIAŁ W TEJ, GODNEJ KONTYNUACJI, AKCJI PROMUJĄCEJ KLASYKĘ POLSKIEJ LITERATURY

Elżbieta Dembińska


Zdjęcia z czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego


( POWRÓT )

Zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje w zawodzie( POWRÓT )

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19( POWRÓT )

Listy kandydatów przyjętych do klas pierwszych( POWRÓT )