31 stycznia odbył się 29 finał WOŚP. Przebiegał on w bardzo szczególnym czasie – czasie pandemii i co z tym związane wśród wielu obostrzeń. Pomimo tego niesprzyjającego czasu znów pobito rekord jeśli chodzi o zebraną kwotę, a przyczynili się do tego również uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu. Trzy wolontariuszki z naszej szkoły Katarzyna Janaszczak(kl.4th), Paulina Muller(kl.3tż) i Izabela Dobrzyńska(kl.3th) zbierały pieniądze do swoich e-skarbonek. Ponadto Dom Kultury w Objezierzu stał się tak zwaną „miejscówką WOŚPu” gdzie dyżur wolontarisza –opiekuna pełnił Pan Grzegorz Cieślak, któremu pomagały Klaudia Wojtkowiak i Kasia Janaszczak z klasy czwartej technikum. Można było tam przyjść i wrzucić pieniądze dla fundacji, a jednocześnie zjeść ciasteczka upieczone jak co roku przez uczniów naszej szkoły.
W tym roku zebraliśmy do puszki 574zł ale czekamy jeszcze na rozliczenie z eskarbonek wolontariuszek z naszej szkoły.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę szlachetną akcję. SIĘ MA!!!
Ważnym wydarzeniem w naszej szkole są grudniowe obchody Dnia Patrona, które do tej pory uświetniały różnorodne programy artystyczne, konkursy i zabawy. Tradycyjnie obchodom święta szkoły towarzyszyła msza świata, uroczysta akademia, życzenia i gratulacje, a także liczne grono gości i absolwentów.
W tym roku, przestrzegając zaleceń związanych z przeciwdziałaniem pandemii COVID – 19, musieliśmy zmienić nasze zwyczaje i plany.
Dziś Adama Mickiewicza wspominamy w nieco inny sposób, ale równie serdecznie, z wielkim szacunkiem i zaangażowaniem. Uczniowie kl. II „C” przygotowali prezentację multimedialną dotycząca pobytu Adama Mickiewicza w Objezierzu oraz o tradycjach mickiewiczowskich w szkole. Z okazji Bożego Narodzenia uczennice zaśpiewały „Kolędę dla nieobecnych”.
Z powodu pandemii obchody Dnia Patrona przeniosły się ze szkoły do naszych domów.
Ten dzień z pewnością zostanie na długo w pamięci całej Społeczności Szkolnej.
Marta Czechowska
Prezentacja z okazji Dnia Patrona (Grafika jest linkiem)
Estetyka i bezpieczeństwo – prace modernizacyjne w budynku internatu
Wykorzystując przerwę w pracy internatu podjęte zostały działania związane z koniecznością spełnienia ostatnich już wymagań i zaleceń Państwowej Straży Pożarnej. Pierwszy etap tych prac, znacznie kosztowniejszy został przeprowadzony w miesiącu marcu – w całości sfinansowany przez Powiat Obornicki. Chcąc ostatecznie spełnić wymagania przeciwpożarowych, konieczna była również wymiana wykładziny podłogowej na korytarzach – czyli drogach ewakuacyjnych, pod kątem ognioodporności. Przy okazji przeprowadzona została gruntowna renowacja ścian dzięki temu zdecydowanie poprawiła się estetyka. Co jest bardzo ważne, wszystkie prace remontowe wykonali pracownicy szkoły co pozwoliło wygenerować znaczne oszczędności w tegorocznym budżecie.
Roman Ostrowski Dyrektor Zespołu Szkół w Objezierzu
W dniu 22 grudnia 2020r. w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu odbyło się wręczenie nagród dla laureatów tegorocznej edycji konkursu bhp i ergonomii w rolnictwie pod hasłem: „Znam zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym”.
Ze względu na panującą pandemię - covid 19, konkurs ograniczony został do rozwiązania testu zawierającego 30 pytań w ciągu maks. 45 minut.
Test przeprowadzono korzystając z aplikacji FORMS i TEAMS a o stronę techniczną zadbał Pan Krzysztof Filipowiak – nauczyciel informatyki.
Nadrzędnym organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - Oddział Regionalny w Poznaniu. Podobnie jak w roku ubiegłym pytania testowe opracowali Panowie Bartosz Nyckowski i Andrzej Okpisz z Wydziału Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa.
Udział młodzieży szkolnej w konkursie był dobrowolny i obejmował wszystkich chętnych uczniów z technikum - uczących się w zawodzie technik rolnik oraz z branżowej szkoły I stopnia - uczących się w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych.
Biorąc pod uwagę uzyskaną punktację i czas rozwiązywania testu ostatecznie wyłoniono sześciu laureatów:
1. Piotr Gilewski I TR
2. Agnieszka Grześkowiak II TR
3. Wojciech Pałka IITR
4. Emil Nowak I BS
5. Jakub Cyplik II TR
6. Patrycja Oleksy III TR
Nagrody w postaci trzech wiertarek, gaśnicy samochodowej i świątecznych paczek ufundowała Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Jan Napierała koordynator olimpiad i konkursów rolniczych
Informacja o Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
Pomimo trwającej pandemii korona wirusa, również tradycyjnie w tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej olimpiadzie zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
Olimpiada przebiegała w formie zdalnej.
Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy III Technikum Hotelarstwa: Izabela Dobrzyńska, Wiktoria Nowosielska. Testowały swoją wiedzę w teście próbnym 8 grudnia i 14 grudnia w I etapie olimpiady tj. szkolnym. Uzyskały na tym etapie zadowalającą ilość punktów. Pomimo, że nie zakwalifikowały się do kolejnego etapu, gratulujemy im osiągniętego wyniku.
Życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach być może za rok…
W miniony wtorek 8 grudnia uczniowie klasy II D, chcąc pomóc ludziom potrzebującym na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, na zajęciach praktycznych wypiekali pierniki, ozdabiali je i pakowali, a przy tym cieszyli się, że mogą dać radość innym. Pamiętajmy, paczka to prezent szlachetny, wymarzony i długo oczekiwany, który potrafi czynić cuda, POMAGAĆ!!!
Wszystkich naszych Absolwentów powyżej 25 roku życia zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie „Inteligentne kwalifikacje zawodowe”, organizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu.
Projekt rozpoczyna się 1 września 2020 roku, a zakończy się 31 sierpnia 2021 roku. Skierowany jest zarówno do pracowników, osób planujących przebranżowienie, jak i osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Z uwagi na to, że projekt finansowany jest ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, udział w szkoleniach jest bezpłatny.
Celem projektu jest zwiększenie kompetencji 450 osób (45 kobiet i 405 mężczyzn) w wieku 25 lat i więcej, z wykształceniem nie wyższym niż ponadgimnazjalne i nie uczestniczącym wcześniej w programie kształcenia ustawicznego „Uczenie się przez całe życie”.
Rodzaje kursów realizowanych w ramach projektu:
1. Montaż urządzeń pneumatycznych i hydraulicznych
2. Ślusarz spawacz
3. Programowanie sterowników PLC S7-1200
4. Eksploatacja maszyn i urządzeń elektrycznych
5. Projektowanie i programowanie układów mikroprocesorowych
6. Montaż urządzeń chłodniczych
7. Lutowanie miękkie i twarde
8. Montaż i obsługa pomp ciepła
9. Montaż i obsługa pieców na biomasę
10. Montaż i obsługa systemów energetyki skojarzonej
11. Montaż urządzeń i kanałów wentylacyjnych
12. Montaż i obsługa paneli fotowoltaicznych
13. Kurs chłodniczy
14. Montaż i obsługa kolektorów słonecznych
15. Obróbka i pomiary w branży lotniczej z elementami symulatora lotu
16. Programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie
Wszystkie realizowane w ramach projektu kursy zawodowe kończą się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu/dyplomu potwierdzającego nabycie, podwyższenie, doskonalenie kompetencji i kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy.
Więcej informacji na stronie internetowej www.ckziupoznan.pl.
Mail: sekretariat@ckziupoznan.pl
Tel: 61 66 06 600, 61 66 06 606