Strona główna

Aktualności


Rok 2015/16 Rok 2015/16 Rok 2014/15 Rok 2013/14 Rok 2012/13 Rok 2011/12 Rok 2010/11 Rok 2009/10 Rok 2008/9 Rok 2007/8
Rok 2006/7
Rok 2005/6
Rok 2004/5
Rok 2003/4


Uniwersytet Przyrodniczy. Dzień Współpracy na Wydziale Ekonomiczno - Społecznym
Europejski Dzień Języków Obcych
Studniówka 2018
Polagra – Premiery 2018
Przetarg na dostawę paliw w roku 2018
Zaproszenie na Bal Karnawałowy
Świąteczna paczka dla Ochronki
26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Akcja „Kubek z sercem za serce”
Dzień Patrona Szkoły 2017
Piernikowa wystawa
Wigilia w internacie
XXVI Olimpiada „Promocji Zdrowego Stylu Życia”
XXI Konkurs ,,Mickiewiczowi Potomni’’
Wielki Jarmark Świąteczny 2017 w Obornikach
Konkurs w zakresie bhp i ergonomii w rolnictwie
Harmonogram egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie
Grupa młodzieży w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
XIV Międzyszkolny konkurs gastronomiczny w Objezierzu
Połowinki klasy III technikum
Apel z okazji Święta Niepodległości
Wycieczka studyjna do Bernburgu i Hanoweru
Gminne zawody w piłkę nożną halową
Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych
Początki współpracy z firmą PÖTTINGER
„Pamiętaliśmy o tych, o których już nikt nie pamięta”
Spektakl profilaktyczny
Szkolny konkurs gastronomiczny
I Młodzieżowe Forum szkół ponadginazjalnych
Kopiec Kościuszki w objezierskim parku w 2-setną rocznicę śmierci generała
Dzień Edukacji Narodowej
Wernisaż wystawy fotograficznej –,,Polsko-Ukraińska Talentownia”
Sprzątanie Świata - Polska 2017
XXXVI Rajd „Mickiewiczowskim Szlakiem”
Jesienne biegi przełajowe
Projekt „Polsko –Ukraińska Talentownia”
Pożegnanie Patryka
Gminne Święto Plonów – Dożynki 2017
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18
Informacje dotyczące początku roku szkolnego 2017-18
Listy uczniów przyjętych do klas pierwszych

Uniwersytet Przyrodniczy. Dzień Współpracy na Wydziale Ekonomiczno - Społecznym

Dnia 8 lutego 2018r. młodzież klasy IV Technikum wraz z nauczycielami uczestniczyła w trzeciej edycji Dnia Współpracy na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, zorganizowanym przez Wydział Ekonomiczno – Społeczny.
Otwarcia dokonał dziekan Wydziału – prof. Walenty Poczta, który przedstawił najważniejsze informacje o Wydziale.
Po sesji plenarnej, uczniowie z opiekunami przeszli do Collegium Maximum, gdzie wysłuchali wykładu „Jak podróżuje kapitał inwestycyjny?”, później wzięli udział w warsztatach „Węgiel czy żywność?”.
Na zakończenie gospodarze ugościli nasz pysznym obiadem, po czym pożegnaliśmy się z koordynatorami, dziękując za miłe przyjęcie i profesjonalne przygotowanie wizyty.

Ewelina Furman


( POWRÓT )

Europejski Dzień Języków Obcych

29 stycznia w ZS w Objezierzu po raz trzeci zorganizowany został Dzień Języków. Ta czterogodzinna impreza weszła już na stałe do szkolnego grafiku. Kilka tygodni wcześniej uczniowie wylosowali kraje, które później prezentowali. Klasa II gimnazjum wylosowała Tajlandię, III gimnazjum – Hawaje, I technikum – Indie, II technikum – Zjednoczone Emiraty Arabskie, III technikum – Chiny, IV technikum - Brazylię, I SB- Japonię, II ZS – Maroko, a III ZS – Meksyk. Było więc bardzo egzotycznie i kolorowo zarówno jeśli chodzi o muzykę – uczennice II i III gimnazjum zaprezentowały piosenki charakterystyczne dla Tajlandii i Hawajów ale również taniec. Uczniowie IV klasy technikum zatańczyli w bikini!! gorącą brazylijską sambę, uczennice klasy III technikum zaprezentowały subtelny, chiński taniec z wachlarzami, a III ZS rozgrzała wszystkich meksykańskimi rytmami. Pokazy nie mogły się obyć bez wspaniałych potraw charakterystycznych dla danego kraju. Uczniowie i ich wychowawcy dali z siebie wszystko, by jak najlepiej zaprezentować swój kraj. Udało się to wszystkim na 6!! za co jako organizator i koordynator imprezy dziękuję. Dziękuję również nauczycielom — członkom jury, którzy sprawiedliwie ocenili występy uczniów, docenili ich w kilku różnych kategoriach i wydali sprawiedliwy werdykt. Choć zwycięstwo nie było tu najważniejsze. Chodziło przede wszystkim wspaniałą zabawę i integrację społeczności szkolnej ale zwycięskiej klasie I SB bardzo gratulujemy.

Agnieszka Frąckowiak
Zdjęcia z dnia języków obcych


( POWRÓT )

Studniówka 2018

„Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie”.
Jeśli w tym przysłowiu tkwi choć ziarno prawdy, o wyniki matury w 2018 roku możemy być spokojni. Szaleństwo w dobrym stylu - tak można podsumować tegoroczny bal studniówkowy. Bajecznie udekorowana sala, piękne, eleganckie kreacje, kwiaty, podziękowania, pełen dostojeństwa polonez, koniczynki na szczęście a w końcu zabawa, podczas której maturzyści uruchomili chyba wszystkie pokłady swej młodzieńczej energii i fantazji.

Tradycyjnie nie zawiedli Rodzice, którzy nie tylko ze wzruszeniem podziwiali swe dorosłe pociechy tańczące poloneza, ale także zadbali o ucztę dla ciała.

Jak bardzo nasi aktualni i byli uczniowie identyfikują się ze szkołą, pokazał jeden z absolwentów, który postanowił właśnie podczas studniówki zadać swej wybrance to chyba najważniejsze dla ich związku pytanie. Podkreślił, że poznał Klaudię w szkole i dlatego tu pragnie się oświadczyć. Ona w długiej pięknej sukni, On z bukietem róż i pierścionkiem, wokół prawie setka życzliwych ludzi…. Czy można wybrać bardziej romantyczne zaręczyny?

DZIĘKUJĘ DYREKCJI, KOLEŻANKOM I KOLEGOM, GOŚCIOM, KTÓRZY PRZYJĘLI ZAPROSZENIE NA TEGOROCZNĄ STUDNIÓWKĘ RODZICOM MATURZYSTÓW ZA OGROMNE WSPARCIE A MOIM PODOPIECZNYM ZA TO, ŻE TEN WYJĄTKOWY BAL BĘDĘ WSPOMINAĆ LEPIEJ NIŻ MOGŁAM SOBIE WYMARZYĆ

Wychowawca Elżbieta Dembińska
Zdjęcia z balu studniówkowego


( POWRÓT )

Polagra – Premiery 2018

W piątkowe przedpołudnie 19 stycznia 2018r. uczniowie Technikum Rolniczego i Szkół Zawodowych z Zespołu Szkół w Objezierzu wraz z opiekunami: Dyrektor Szkoły Roman Ostrowski, Jan Napierała i Adam Maliński zwiedzili Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra – Premiery 2018. Bezpłatny parking i bilety oraz wsparcie finansowe projektu zapewnił Zarząd MTP w Poznaniu, za co społeczność Zespołu Szkół jest wdzięczna.
Można było obejrzeć najnowsze maszyny i ciągniki rolnicze, uczestniczyć słuchając ciekawych wykładów m.in. na konferencji o uprawie rzepaku oraz forum rolniczym. Również i szkolna biblioteka wzbogaciła się o najnowszą literaturę rolniczą.
Ważne były również rozmowy z przedstawicielami firm oferujących sprzęt rolniczy i współpracę merytoryczno – naukową z Zespołem Szkół w Objezierzu.

Adama Maliński
( POWRÓT )

Zaproszenie na Bal Karnawałowy

( POWRÓT )

Świąteczna paczka dla Ochronki

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Choć przypada na najzimniejszą porę roku, wokół da się odczuć ciepło płynące z wielu dobrych serc. Myślimy o bliskich nam osobach ale chcemy też dać coś innym, nieznajomym, potrzebującym . Ta myśl niesienia pomocy od lat przyświeca nauczycielom, uczniom i pracownikom Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu. Przed Bożym Narodzeniem postanowiliśmy zrobić paczkę świąteczną dla dzieci z Ochronki w Obornikach. Były to przede wszystkim najbardziej potrzebne produkty spożywczo – higieniczne. Uczniowie i nauczyciele naszej szkole jak zawsze stanęli na wysokości zadania i nie zawiedli. Kilka wielkich paczek plus strój Gwiazdora zawieźliśmy do Ochronki i mam nadzieję, że choć przez jakiś czas opiekunowie dzieci nie będą martwić się o to, że zabraknie produktów pierwszej potrzeby.

Agnieszka Frąckowiak


( POWRÓT )

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

14 stycznia 2018 odbył się 26 już finał WOŚP. Zespół Szkół w Objezierzu jak co roku przyłączył się do zbiórki pieniędzy dla noworodków. Wolontariusze z gimnazjum: Nadia Janecka, Wiktoria Nowosielska, Iza Dobrzyńska oraz Daria Skorwider oraz technikum: Wiktoria Woźniak, Weronika Chudziak, Magda Gilewska, Weronika Kokot, Sara Pasik, Natalia Stanisławska, Marcin Morka, Martyna Stanisławska, Kasia Janaszczak, Julia Kowalska, Martyna Wilk, Martyna Smolarek, Aldona Gładysiak, Natalia Smydra, Julia Siwicka w niedzielę od rana do południa zbierali pieniądze do puszek. Po ich przeliczeniu pod okiem komisji w składzie: Pan Dyrektor Roman Ostrowski, Pani Pedagog Agnieszka Hoffman oraz Pani Agnieszka Frąckowiak okazało się, że w tym roku znów pobiliśmy nasz mały, szkolny rekord. W tym roku zebraliśmy do puszek prawie3000 zł!!!!! Ale to nie wszystko. Po południu na hali OCS w Obornikach uczniowie ZS w Objezierzu(Kinga Przybylska, Mateusz Grybowicz, Justyna Wendlandt, Martyna Jenglik,) pod opieką Pani Elżbiety Dembińskiej i Agnieszki Frąckowiak sprzedawali ciasteczka i babeczki upieczone przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Ponadto Maja Szała i Tymek Mielcarek robili z karmelu lizaczki w kształcie serduszek dla dzieci. Cieszyły się one ogromnym powodzeniem. Zebraliśmy kolejne 1200zł czyli razem ponad 4000zł z tegorocznej akcji. Takiego wyniku w ogóle się nie spodziewaliśmy. Jako koordynator akcji w naszej szkole dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w tą piękną akcję. Czekamy na kolejny wspaniały finał WOŚP. SIE MA!!!!

Agnieszka Frąckowiak
Zdjęcia z 26 finału


( POWRÓT )

Akcja „Kubek z sercem za serce”

Uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu bardzo aktywnie włączają się w różne akcje charytatywne. Od czasu kiedy jestem koordynatorem WOŚP w naszej szkole młodzież z dużym zaangażowaniem pomaga mi w zbiórce pieniędzy na ten cel ale też nie zawiodła, gdy jako szkoła zrobiliśmy „Szlachetną paczkę” i pomogliśmy rodzinie z niepełnosprawnym dzieckiem. Ponadto zebraliśmy sporą sumę dla ucznia naszej szkoły, któremu spalił się dom, a on sam został tylko z tym, w czym uciekł z pożaru. Od dwóch lat robimy też duuuuże paczki dla dzieci z Ochronki „Słoneczko” w Obornikach. Uważam, że świadczy to o wielkim sercu uczniów naszej szkoły z czego jako nauczyciele powinniśmy być dumni. Z Panią Dyrektor Edytą Mikołajczak postanowiłyśmy podziękować młodzieży. Od sponsorów zebrałyśmy pieniądze i kupiłyśmy za nie 250 kubków. Każdy uczeń naszej szkoły otrzymał czarno-zielony kubeczek z nazwą szkoły i serduszkiem. Ma on nie tylko przypominać młodzieży szkołę, gdy już opuszczą jej mury ale też o tym, że zawsze WARTO PAMAGAĆ BO DOBRO DO NAS WRACA.

Agnieszka Frąckowiak
Dokumentacja fotograficzna akcji


( POWRÓT )

Dzień Patrona Szkoły 2017

W ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej oraz akademii. Zaproszenie na naszą uroczystość przyjęli: Poseł na Sejm RP – P. Krzysztof Paszyk, zastępca Burmistrza Obornik – P. Piotr Woszczyk, Proboszcz objezierskiej parafii – Ks. Zbigniew Szlachetka, Pan Leszek Dąbrowski, który otrzymał tytuł „Przyjaciela szkoły” oraz przedstawiciele Emerytów i Rady Rodziców.

Imprezę przygotowali, wspierani przez wychowawczynię – Ewelinę Furman uczniowie klasy II Technikum. Do udziału w części artystycznej zaprosili młodszych kolegów z klasy I TŻ i UG.

Kiedy przygotowywałam scenariusz tej uroczystości, zdecydowałam się skoncentrować na ponadczasowych wartościach popularyzowanych w twórczości Adama Mickiewicza, które, jak wiemy, wyniósł z rodzinnego domu. Według znawczyni biografii i twórczości Wieszcza:

,,Mikołaj i Barbara Mickiewiczowie, mając majątek dość szczupły, nie z bogactwa, nie z urzędów, dygnitarskich tytułów, ale z cnót własnych słynęli, że zgodnego małżeństwa, z miłości ku bliźnim, z litości ku biednym, z religii bez bigoterii, ze szczerości, prawdy, dotrzymania sekretu lub danego słowa, ze staropolskiej gościnności i zachowania dawnych wszelkich godziwych obyczajów i zwyczajów; wreszcie z roztropności, dobrego gospodarzenia, porządnego wychowania dziatek..’’

Młodzi wykonawcy przypomnieli o roli: Rodziny, Ojczyzny, Przyjaźni i Miłości Bliźniego. Recytacjom towarzyszyły melodie polskich kolęd, wyjątkowych pieśni, które towarzyszyły Adamowi Mickiewiczowi od chwili narodzin.

W imieniu całej Społeczności Zespołu Szkół w Objezierzu dziękuję za wspólne spotkanie w tym szczególnym dla nas dniu

Elżbieta Dembińska
Zdjęcia z Dnia Patrona


( POWRÓT )

Piernikowa wystawa

19 grudnia 2017 roku nasza szkoła gościła w Urzędzie Gminy Oborniki. Prezentowaliśmy tam bajkowe, ręcznie zdobione przez naszych uczniów ozdoby piernikowe. Ich zapach przyciągał tłumy widzów i kupujących, a wygląd wzbudzał zachwyt i podziw nad kunsztem wykonania.

Edyta Mikołajczak
( POWRÓT )

XXVI Olimpiada „Promocji Zdrowego Stylu Życia”

W piątek 15 grudnia 2017 r. w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyły się eliminacje rejonowe XXVI Olimpiady „Promocji Zdrowego Stylu Życia”, w których wzięło udział 21 uczniów reprezentujących 7 szkół.

Celem olimpiady było promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży szkolnej poprzez: pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony i doskonalenia zdrowia, kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych oraz inicjowanie i realizowanie poprzez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

W grupie szkół ponadpodstawowych uczennica klasy II Technikum Żywienia przy ZS Objezierze Martyna Firlej zajęła III miejsce.

W grupie szkół podstawowych (do których zaliczono uczniów gimnazjum) uczeń III klasy gimnazjum przy ZS Objezierze Wojciech Kazimierski zajął II miejsce.

Organizatorem Olimpiady było Starostwo Powiatowe w Obornikach – Wydział spraw Obywatelskich i Zdrowia przy współudziale Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Obornikach i Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Obornikach.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Zarząd Powiatu Obornickiego, a wręczył je wicestarosta Andrzej Okpisz.

Wiesława Filipowiak
Organizator szkolny Olimpiady
( POWRÓT )

XXI Konkurs ,,Mickiewiczowi Potomni’’

15 grudnia po raz XXI gościliśmy w naszej szkole uczestników Konkursu ,, Mickiewiczowi Potomni’’. Cieszy fakt, że, mimo upływu lat, impreza ta cieszy się powodzeniem. Niemała w tym zasługa nauczycieli przygotowujących młodych wykonawców. W tym roku przyjechali do nas debiutanci, ale także tacy, którzy są z nami od początku. Swa obecnością zaszczycił nas także Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Pan Krzysztof Hetmański, reprezentujący Gminę Oborniki – wieloletniego sponsora.

Uczestników oceniała komisja w składzie: P. Ewa Jankowiak, P. Barbara Zielińska, P. Ewa Klimasek, P. Agnieszka Balcerowiak, P. Alicja Nakoneczna.

Na podium stanęli:

Wśród uczniów klas IV – VI ; Julia Kaczmarzyk ( SP 4 Oborniki), Igor Szajstek ( SP 2 Oborniki), Karina Nawrocka( SP 4 Oborniki),

Wśród gimnazjalistów i uczniów klas VII; Laura Chrzanowska ( GM przy SP 2 w Obornikach), Marta Staszewska ( GM w Gościejewie), Arkadiusz Nowak ( GM w Objezierzu)

Publiczność wyróżniła: Jakuba Stawujaka ( SP 3 Oborniki) i Laurę Chrzanowską( GM przy SP 2 w Obornikach)

W przygotowaniu oraz obsłudze, jak zwykle chętnie i profesjonalnie, pomogli nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Objezierzu.

Dziękuję za życzliwość oraz wsparcie i zapraszam na XXII Konkurs „Mickiewiczowi Potomni”

Elżbieta Dembińska
( POWRÓT )

Wielki Jarmark Świąteczny 2017 w Obornikach( POWRÓT )

Konkurs w zakresie bhp i ergonomii w rolnictwie

W dniu 7grudnia 2017 kolejny raz odbył się konkurs w zakresie bhp i ergonomii w rolnictwie.

Organizatorami konkursu byli przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – KRUS, Pan Marek Michurski i Pan Bartosz Nyckowski. Państwową Inspekcje Pracy – PIP reprezentował Pan Włodzimerz Traczyński.
Wykład inauguracyjny poświęcony był problemom bezpieczeństwa w rolnictwie. Omówiono najczęściej występujące zagrożenia i związane z tym wypadki w ujęciu statystycznym w naszym regionie i ogółem w Polsce. Sporo miejsca poświęcono prewencji wypadkowej i chorobom zawodowym w rolnictwie.

Konkurs przebiegał w trzech etapach:
I Eliminacje pisemne ( test – 40 pytań z jedną odpowiedzią prawidłową)
II Eliminacje praktyczne w warsztatach szkolnych. Uczniowie mieli za zadanie rozpoznać (celowo wprowadzone) usterki w zestawie rolniczym: ciągnik – maszyna rolnicza, które należałoby bezwzględnie usunąć przed rozpoczęciem transportu i prac polowych.
III Finał szkolny

Zakwalifikowani uczniowie do finału odpowiadali każdy na trzy losowo wybrane pytania.

Laureatami szkolnego konkursu bhp i ergonomii w rolnictwie w roku szkolnym 2017 – 2018 zostali:
I Kowalewski Dawid - III TR
II Zalewski Kamil - IV TR
III Słodowy Andrzej - II TR
IV Koczorowski Eryk - III ME

Organizatorzy konkursu obdarowali zwycięzców nagrodami w postaci wiertarek udarowych i wiertarki – wkrętarki.
Przewodnią ideą konkursu było hasło – „Znam zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym”.

Jan Napierała


( POWRÓT )

Harmonogram egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie

W zakładce "Kursy" dostępne są listy zdających egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, w podziale na część praktyczną i pisemną.

( POWRÓT )

Grupa młodzieży w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 23 listopada, dzięki uprzejmości Posła na Sejm RP Krzysztofa Paszyka i na zaproszenie Kancelarii Sejmu, grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami, udała się na wycieczkę do stolicy. W towarzystwie pana posła i asystenta poselskiego Kamila Górskiego mieliśmy możliwość zwiedzenia budynków Parlamentu i poznania wielu ciekawostek związanych z tym historycznym miejscem. Jako, że był to dzień obrad sejmu mogliśmy przysłuchiwać się obradom, a i korytarze sejmowe pełne były znanych osób. Późnym popołudniem udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, które zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie jako żywa lekcja historii oraz okazja do zadumy i przemyśleń. W imieniu młodzieży jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i bezpiecznego przeprowadzenia wycieczki do Warszawy.

Jarosław Piłat
( POWRÓT )

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Ten warunek spełnił już po raz drugi, powtarzając swój sukces z ubiegłego roku – Dawid Kowalewski,uczeń klasy III Technikum Rolniczego w naszej szkole.
Uroczystość wręczenia Stypendium uczniom szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego odbyła się 30 listopada 2017r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
Znakomitych wyników pogratulowali najlepszym wielkopolskim uczniom pani Elżbieta Leszczyńska -Wielkopolski Kurator Oświaty oraz pan Krzysztof Błaszczyk Wicekurator Oświaty w Poznaniu.

Roman Ostrowski
( POWRÓT )

XIV Międzyszkolny konkurs gastronomiczny w Objezierzu

Już po raz czternasty 28 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny. Jego tematem przewodnim były: Zakąski i Desery z wykorzystaniem dyni.
Do konkursu przystąpiło 12 młodych adeptów sztuki kulinarnej z 6 szkół z Pniew, Poznania, Szamotuł, Czarnkowa i Objezierza.
Na wykonanie potraw uczniowie mieli 3 godziny, a ich pracę czujnie obserwowało profesjonalne jury w składzie:
Mieczysław Wciórka – szef produkcji Kuchni Polki
Andrzej Nowakowski – szef kuchni w hotelu Ikar
Norbert Rutkowski – executive souse chef w hotelu Sheraton.

Oceniali oni nie tylko smak potraw, ale również sposób podania, wykonanie, kompozycje smakowe oraz zastosowane techniki.
Uczniowie stanęli na wysokości zadania i przygotowali wyjątkowe potrawy. Tylko niewielkie różnice pozwoliły na wyłonienie zwycięzców.

W kategorii Zakąski nagrody otrzymali:
I miejsce – Karolina Pawłowicz z ZS w Pniewach za „Przysmaki jesieni”
II miejsce – Patryk Komisarek z ZSZ nr 3 w Poznaniu za „Tartę z dyni z niebieskim serem pleśniowym”
III miejsce – Tymoteusz Mielcarek z ZS w Objezierzu za „Carpaccio z gęsi w towarzystwie pasztetu francuskiego i galaretki z dyni” (opiekun p. Małgorzata Kubiak)

wyróżnienie – Joanna Zasańska z ZS nr 2 w Szamotułach za „Orientalne wariacje”
wyróżnienie od pana Mieczysława Wciórki - Tymoteusz Mielcarek z ZS w Objezierzu

W kategorii Desery:
I miejsce – Laura Cichacka z ZS w Objezierzu za „Gateau z dynią i kasztanową pianką” ( opiekun p. Anna Wachowiak)
II miejsce – Patryk Mysiura z ZS w Pniewach za „ Ptysia z kremem dyniowo-pomarańczowym w ganaszu, na ziemi dyniowej w towarzystwie karmelizowanej dyni”
III miejsce – Bartłomiej Skibiński z ZS w Czarnkowie za „Dyniową rozkosz”

wyróżnienie – Michał Woźniak z ZSZ nr 2 w Poznaniu za „Deser dyniowy o smaku słonego karmelu”
wyróżnienie od pana Mieczysława Wciórki - Patryk Mysiura z ZS w Pniewach

Znakomitą oprawę konkursu oraz atrakcyjne nagrody jak co roku zapewnili sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy:
Urząd Miasta i Gminy Oborniki
Gminna Spółdzielnia w Obornikach
Państwo Kałek z restauracji Millenium w Obornikach
Nadleśnictwo Oborniki
pan Wiesław Bartkowiak

Niewątpliwą atrakcją konkursu był pokazowy wypiek tortu przez uczestnika obecnej edycji programu MastrChef starszego sierżanta Wojciecha Zysa z Komendy Powiatowej w Obornikach.
W przyjemnej atmosferze mogliśmy posłuchać o kulisach popularnego programu kulinarnego oraz spróbować pysznego tortu, wyróżnionego przez jurorów MasterChefa.
Panu Wojtkowi ślicznie dziękujemy za poświęcony czas i przekazane młodzieży przesłanie, że w życiu można osiągnąć dużo, tylko trzeba konsekwentnie realizować swoje marzenia.

Zwycięzcom, wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy na jubileuszową edycję konkursu w 2018 roku.

Małgorzata Ewertowska


( POWRÓT )

Połowinki klasy III technikum

18 listopada 2017 w stołówce Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu odbyły się połowinki klasy III TR/TŻ. Kilkanaście tygodni przed imprezą uczniowie wymyślili temat zabawy. W tym roku młodzież postanowiła bawić się w klimacie malinowo-czekoladowym. Szkolna stołówka pięknie udekorowana właściwymi dla tematu kolorami i ozdobami zmieniła się nie do poznania i na przekór listopadowym szarościom zachęcała do wspaniałej zabawy. Ta rozpoczęła się o godzinie 18.00. Dyrektor ZS Objezierze Pan Roman Ostrowski życzył uczniom i nauczycielom udanej imprezy. Młodzież bawiła się setnie do 1.00 w nocy przy muzyce współczesnej ale pojawiły się też hity lat 60-tych, 70-tych i 80-tych. Połowinki na pewno nie udałyby się tak wspaniale gdyby nie pomoc rodziców uczniów klasy trzeciej. Przygotowali oni połowinki od strony kulinarnej i juz dwa dni przed imprezą zarówno mamy jak i ojcowie „pod dowództwem” Pani Doroty Mielcarek kroili sałatki i smażyli mięsa. Mamy, które nie działały w kuchni upiekły przepyszne ciasta. Rodzice zadbali też o produkty i napoje. Zabawa była pod każdym względem udana.

Agnieszka Frąckowiak
Zdjęcia z połowinek


( POWRÓT )

Apel z okazji Święta NiepodległościZdjęcia z apelu


( POWRÓT )

Wycieczka studyjna do Bernburgu i Hanoweru

W dniach 13 – 14 listopada 2017 roku, 14 – osobowa grupa uczniów technikum rolniczego wraz z opiekunami odbyła wycieczkę studyjną do Niemiec. W poniedziałek grupa przybyła do Bernburga, gdzie mieści się jedna z trzech fabryk austriackiej firmy POTTINGER.

Szkolenie dotyczące maszyn rolniczych POTTINGER obejmowało:
- maszyny uprawowe
- siewniki
- zestawy uprawowo – siewne
- kosiarki i przetrząsaczo – zgrabiarki do siana
- przyczepy samozbierające

Wykłady i zwiedzanie linii technologicznej produkcji tych maszyn w fabryce przeprowadzili: Pani Edyta Tyrakowska, pełniąca funkcję m.in. tłumacza instrukcji maszyn rolniczych oraz Wojciech Mantaj, absolwent ZS w Objezierzu i UP w Poznaniu.

W drugim dniu w Hanowerze na wystawie – AGRITECHNICA 2017, Przemysław Gliwa (przedstawiciel handlowy na Polskę) oprowadzając grupę po ekspozycji f. POTTINGER, objaśniał in vivo ostatnie udoskonalenia konstruktorów, które zostały nagrodzone łącznie czterema srebrnymi medalami.

Sprawa dotyczy:
- monitorowania przebiegu i jakości uprawy roli
- możliwości korekty nastawy siewnika w czasie pracy, dualnego systemu redlic, możliwości siewu w podwójne przestawne rzędy zwiększające plon kukurydzy i uniwersalności zastosowania i szybkiego dostosowania maszyny do wysiewu różnego rodzaju nasion.
- zabezpieczenie kosiarek dyskowych przed skażeniem zielonej paszy przez padlinę.
- idealne kopiowanie nierówności terenu przez maszyny do przetrząsania i zgrabiania siana, co stanowi podstawowy warunek zbioru siana bez zanieczyszczeń.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, które urozmaicane były posiłkami.

Jan Napierała
( POWRÓT )

Gminne zawody w piłkę nożną halową

9 listopada 2017r chłopcy z naszego gimnazjum brali udział w gminnych zawodach w piłkę nożną halową. Szkołę reprezentowali: Kacper Obst, Jakub Matczak, Hubert Wendland, Kacper Wilk, Wojtek Kazimierski i Daniel Suchorski. Walka była wyrównana i tylko odrobiny szczęścia zabrakło naszym chłopakom, którzy ostatecznie zajęli najbardziej nielubiane, bo IV miejsce. Dziękujemy za wspaniałą postawę i wolę walki i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

Joanna Paulus


( POWRÓT )

Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych

7 listopada 2017r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych . Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Weronika Lembicz, Kinga Przybylska i Edyta Walkowska oraz chłopcy w składzie: Wojtek Pacholarz, Filip Saks i Mateusz Grybowicz. Dziewczęta po bardzo długiej i wyrównanej walce przegrały w finale i ostatecznie zajęły II miejsce. Chłopacy mieli trochę mniej szczęścia i zajęli IV miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

Joanna Paulus
( POWRÓT )

Początki współpracy z firmą PÖTTINGERWe wtorek 31 października zapoczątkowana została współpraca naszej szkoły z firmą Pöttinger – austriackim producentem maszyn rolniczych, który na polskim rynku znany jest jako dostawca maszyn do zbioru zielonek ,wysokiej klasy siewników uniwersalnych oraz maszyn uprawowych. Pierwsze spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Pani Edyty Tyrakowskiej odpowiedzialnej za marketing w firmie Pöttinger Polska oraz Pana Przemysława Gliwy szefa serwisu.
Ponadto w spotkaniu na którym omówiono zakres przyszłej współpracy uczestniczyli również:
p. Wojciech Mantaj – przedstawiciel regionalny Pöttinger ( absolwent naszej szkoły )
p. Krzysztof Kwiatkowski - kierownik filii firmy REITECH w Garbatce (dealer maszyn firmy Pöttinger)
p. Jan Napierała –nauczyciel techniki rolniczej , który będzie pełnił rolę koordynatora współpracy.

Druga część przebiegała pod kątem szkolenia dla uczniów technikum rolniczego i uczniów zasadniczej szkoły zawodowej uczących się w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych.
Zaproszeni profesjonaliści przedstawili naszym uczniom najnowsze światowe rozwiązania w technice rolniczej.

Roman Ostrowski
( POWRÓT )

Pamiętaliśmy o tych, o których już nikt nie pamięta”

Troska o groby i pamięć o zmarłych to istotny element naszej kultury i cywilizacji. Dlatego w ostatnie październikowe dni na cmentarzach widzimy wzmożony ruch. Młodzież naszej szkoły skupiona w Szkolnym Kole Wolontariatu postanowiła uporządkować i odświeżyć 5 zaniedbanych grobów należących do dawnych właścicieli majątku Górka oraz dawnego organisty. W dniach 30-31 października 20 uczniów pracowało na cmentarzu parafialnym w Objezierzu, by przywrócić blask zaniedbanym grobom. Młodzież nie tylko miała wielkie chęci do pracy, ale zatroszczyła się również o własne środki czyszczące i narzędzia.

Wypada mieć nadzieję, że to dopiero początek zaangażowania młodzieży w bezinteresowną służbę na rzecz dobra wspólnego, a na kolejne efekty nie będziemy długo czekać.

Grzegorz Cieślak
( POWRÓT )

Spektakl profilaktyczny

W środę 25 października uczniowie klasy II i III gimnazjum wraz z opiekunami wzięli udział w spektaklu, który odbył się w Obornickim Ośrodku Kultury. Strażacy z „Kapeli PSP Sieradz” opowiadali młodzieży o swojej służbie, o tym jak kruche jest ludzkie życie i jak łatwo dziś można je stracić. Strażacy w spektaklu przestrzegali, uczyli i edukowali młodzież w oparciu o opowieści i dokumentację fotograficzną (niejednokrotnie drastyczną) z działań ratowniczych w których brali udział. Opowieści dotyczyły nie tylko samych działań ratowniczych ale także kulis akcji ratowniczych. Całe spotkanie prowadzone było w taki sposób aby zaszokować młodzież i poruszyć ich wyobraźnie. Pokazać, że wszystkie te sytuacje dzieją się wokół nas a nie w amerykańskich filmach. Uzmysłowić młodym ludziom że życie to nie gra komputerowa. Ma się tylko jedno życie, następnego nie będzie.
Na zakończenie uczestnicy odpowiadali na pytania przygotowane przez zaproszonych strażaków z „Kapeli PSP Sieradz” z zakresu „Bezpieczny Dom-Bezpieczna Rodzina”, a w nagrodę za prawidłową odpowiedź otrzymywali czujniki tlenku węgla. Jedną z osób które prawidłowo odpowiedziały na pytanie była uczennica naszej szkoły Maja Tran.

Agnieszka Hoffmann
( POWRÓT )

Szkolny konkurs gastronomiczny „Zakąska i deser z wykorzystaniem dyni”

27 października 2017 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs gastronomiczny, przeprowadzony w dwóch kategoriach: zakąska i deser z wykorzystaniem dyni.
Wzięło w nim udział 24 uczniów ze wszystkich klas w pionie gastronomicznym. Rywalizacja była bardzo wyrównana i na wysokim poziomie, ale ostatecznie laureatami w:

kategorii zakąska zostali:
1. Tymoteusz Mielcarek kl. III TŻ
2. Dawid Szymczak kl. III TŻ
3. Jessica Grabowiecka kl. II TŻ

w kategorii deser:
1. Laura Cichacka kl. II TŻ
2. Michalina Kozłowska kl. III TŻ
3. Martyna Hołoga kl. II ZSZ

Wszystkim uczniom gratulujemy. Cieszy nas bardzo tak duże zainteresowanie. Życzymy, by gastronomia stała się Waszą pasją, a sztuka jaką jest gotowanie wyzwalała w Was wiele radości.

Małgorzata Ewertowska
( POWRÓT )

I  Młodzieżowe Forum – „Dobre praktyki kluczem doTwojego sukcesu”

Dnia 26 października 2017 r. nasi uczniowie z klasy III TŻ i TR wzięli udział w I Młodzieżowym Forum na temat: Dobre praktyki kluczem do Twojego sukcesu. Organizatorami było miasto Poznań oraz Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja potrzeby całożyciowego poradnictwa kariery i idei przedsiębiorczości wśród uczniów przez wymianę dobrych praktyk w zakresie doradztwa zawodowego realizowanego w szkole.

Małgorzata Ewertowska
( POWRÓT )

Kopiec Kościuszki w objezierskim parku w 2-setną rocznicę śmierci generała

W dniu 15.10.2017r. przy Kopcu Kościuszki w objezierskim parku w 2-setną rocznicę śmierci generała Tadeusza Kościuszki odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy informacyjnej, ufundowanej przez mieszkańców Objezierza. Oczywiście nie mogło zabraknąć tam naszej szkoły, która swoją obecnością uświetniła uroczystość. Uczennice klasy II technikum hotelarstwa Weronika Chudziak i Magda Gilewska pięknie zaprezentowały teksty poetyckie. Podniosły charakter podkreśliła obecność pocztu sztandarowego. Była to świetna okazja do upamiętnienia postaci Wielkiego Polaka w ogłoszonym przez sejm i senat Roku Kościuszkowskim. Po zakończeniu części oficjalnej w gościnnych murach naszej szkoły odbyła się prezentacja relacji prasowych z uroczystości urządzonej przez Towarzystwo Kulturalne Objezierza i Okolic w 2005r.

Edyta Mikołajczak
Zdjęcia z uroczystości przy kopcu w objezierskim parku


( POWRÓT )

Wernisaż wystawy fotograficznej – „Polsko-Ukraińska Talentownia”

( POWRÓT )

Sprzątanie Świata - Polska 2017

W dniu 04.10.2017 r. Zespół Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu uczestniczył w akcji „Sprzątanie Świata”..
Hasło tegorocznej akcji to: NIE MA ŚMIECI - SĄ SUROWCE!.
Dotyczyło ono odpowiedzialności za nasze postępowanie z odpadami oraz tego, że jesteśmy współodpowiedzialni za miejsce, w którym żyjemy.
Sprzątanie miało nie tylko zachęcić młodzież do aktywnej działalności na rzecz środowiska, ale także skłonić do refleksji nad współodpowiedzialnością za to w jakim stanie jest nasze otoczenie, jak możemy na nie wypływać oraz jakie to może przynieść konsekwencje.
Jak co roku uzbieraliśmy sporo worków z odpadami.
Szkolne sprzątanie zakończyło się około godziny 14:20, a jego efekty to czyste otoczenie i świadomość konieczności segregacji odpadów.

Agnieszka Hoffmann
koordynator akcji


( POWRÓT )

XXXVI Rajd „Mickiewiczowskim Szlakiem”

W ostatnią sobotę września około 600 piechurów oraz rowerzystów pod opieką nauczycieli i rodziców wzięło udział w XXXVI Rajdzie „Mickiewiczowskim szlakiem”. Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście drużyny z naszej szkoły.
Wyruszyliśmy ze SP nr 3 w Obornikach. Jak w poprzednich latach, społeczność ZS w Objezierzu odpowiadała za konkurencje sportowe na mecie i poczęstunek. Piękne słońce i malowniczy park zachęcały do rywalizacji, a zapach grillowanych kiełbasek oraz świeżutkiego chleba powodowały, że nikogo nie trzeba było zachęcać do jedzenia. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary.

DO ZOBACZENIA PODCZAS XXXVII RAJDU


W imieniu społeczności ZS w Objezierzu
Elżbieta Dembińska

Zdjęcia z mety rajdu


( POWRÓT )

Projekt „Polsko –Ukraińska Talentownia”

                                                

W projekcie pod nazwą „Polsko-Ukraińska Talentownia” , który rozpoczął się w poniedziałek 18 września 2017r, bierze udział 36 uczniów – 18 ze szkoły zawodowej z Nowojaworska (miasta partnerskiego Obornik) i 18 uczniów z kl. I i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technikum Rolniczego. Głównym celem Projektu jest międzynarodowa wymiana młodzieży, ich integracja oraz rozwijanie zainteresowań i umiejętności. Warsztaty, których celem jest wymiana myśli, idei i zainteresowań prowadzone przez p. Mateusza Piątkiewicza w języku angielskim, polskim i ukraińskim przez dziewięć dni. Poza warsztatami pozwalającymi odkryć samego siebie, młodzież poznaje także kulturę Polski i Ukrainy. Odbywają się zajęcia kulinarne, taneczne i artystyczne. W niedzielne popołudnie uczestnicy projektu wraz z opiekunami zwiedzili bardzo ciekawą ekspozycję sztuki użytkowej w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Sprzyjająca pogoda pozwoliła również na dłuższy spacer w klimacie poznańskiej starówki.

Pomysłodawcą projektu jest Gmina Oborniki, która na jego realizację otrzymała dofinansowanie z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Opiekunami młodzieży z ramienia szkoły są : Pani Agnieszka Frąckowiak – nauczycielka języka angielskiego i Pan Adam Maliński – nauczyciel języka niemieckiego.

Roman Ostrowski

Koordynator Projektu


Zdjęcia z zajęć projektowych


( POWRÓT )

Pożegnanie Patryka( POWRÓT )

Gminne Święto Plonów – Dożynki 2017

Po kilku deszczowych dniach poprzedzających 9 września 2017r. wszyscy z niepokojem spoglądali w niebo i sprawdzali prognozy pogody. Okazało się, że sobota, dzień dożynek powitała nas pięknym słońcem i taka też pogoda utrzymała się przez cały czas ich trwania.
Dożynki są uwieńczeniem rolniczego trudu i radości z pomyślnego zebrania plonów. Tegoroczne świętowanie miało miejsce w najmniejszej miejscowości gminy w Osowie Starym.
Wszystko zaczęło się uroczystym korowodem, którego zwieńczeniem była dziękczynna msza polowa.
Tradycyjnie już w uroczystościach dożynkowych wziął udział Zespół Tańca Ludowego działający przy naszym Zespole Szkół. Członek Zespołu Michał Naparty wspomógł Maniewiaków i Rożnowian, którzy przedstawili obrzęd dożynkowy.

Cały Zespół Tańca Ludowego wystąpił w drugiej części dożynek, po zakończeniu części oficjalnej. Prowadzący imprezę wraz z zaproszoną przez siebie na scenę opiekunką zespołu z ramienia szkoły Wiesławą Filipowiak przybliżyli widzom działalność zespołu. A wywołana do mikrofonu choreograf zespołu Barbara Roszak odpowiedziała na pytania związane z jego repertuarem.

Zostały zaprezentowane trzy tańce polskie: dostojny Polonez określany jako taniec narodowy, żywiołowy Krakowiak i nie mniej skoczna Suita lubelska. Barwne stroje krakowskie, w których wystąpili członkowie zespołu przyciągały oczy uczestników dożynek, wielu z nich zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcia z tancerzami.

Wiesława Filipowiak


Zdjęcia z dożynek gminnych w Osowie


( POWRÓT )

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18
Zdjęcia z inauguracji nowego roku szkolnego


( POWRÓT )

Informacje dotyczące początku roku szkolnego 2017-18( POWRÓT )

Listy uczniów przyjętych do klas pierwszych

( POWRÓT )