Strona główna

Aktualności


Rok 2022/23 Rok 2021/22 Rok 2020/21 Rok 2019/20 Rok 2018/19 Rok 2017/18 Rok 2016/17 Rok 2015/16 Rok 2014/15 Rok 2013/14 Rok 2012/13 Rok 2011/12 Rok 2010/11 Rok 2009/10 Rok 2008/9 Rok 2007/8
Rok 2006/7
Rok 2005/6
Rok 2004/5
Rok 2003/4


Studniówka klas Vc i Vd - AD 2024
Regulamin Rekrutacji w ramach projektu „Mobilność - Edukacja – Sukces Edycja II”
Praktyki zawodowe dla uczniów technikum w 2024r w Portugalii - wyniki rekrutacji
XXV Konkurs Recytatorski „Mickiewiczowi Potomni”
Olimpiada pod patronatem ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
Pożegnanie Kolegi Jana Napierały
Święto Niepodległości
Konkurs recytatorski, poświęconym poezji Wisławy Szymborskiej
Profesjonalne fartuch kucharskie dla uczniów klas pierwszych
Prestiżowe wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu „Wielkopolski Nauczyciel Roku 2023” Dla Pana Adama Malińskiego
Program informacyjno-szkoleniowy z zakresu jakości mięsa drobiowego pt „Stawiam na drób”
Ślubowanie kadetów klas o profilu policyjnym 2023
VII Dzień Języków w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu
Dzień Edukacji Narodowej 2023
41 Rajd Mickiewiczowskim Szlakiem
Akcja „Głośnego Czytania”
Akcja „Talenciaki”
Komunikat dotyczący internatu
Narodowe Czytanie - relacja ze spotkania
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/24
Komunikat dotyczący rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24
Komunikat dotyczący Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego
Narodowe Czytanie 2023
Listy osób przyjętych do I klasy technikum i branżowej szkoły I stopnia na rok szkolny 2023–2024
Listy kandydatów do I klasy technikum i branżowej szkoły I stopnia na rok szkolny 2023–2024
Harmonogram egzaminów poprawkowych sierpień 2023

Studniówka klas Vc i Vd - AD 2024

Czyniąc zadość tradycji, na 100 dni przed maturą, uczniowie klas piątych Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu bawili się podczas balu studniówkowego. Piękna sala bankietowa „Platinum”, Budzyń, 27 stycznia 2024 roku zacnie przyjęła tegorocznych maturzystów i ich gości. Zgodnie z tradycją, młodzież klas maturalnych zatańczyła uroczystego poloneza. Pan Dyrektor Roman Ostrowski i zaproszeni goście życzyli uczniom sukcesu na maturze i spełnienia marzeń w dorosłym życiu, a także udanej zabawy podczas studniówki. Przedstawiciele uczniów klas maturalnych podziękowali nauczycielom za codzienny trud, poświęcony czas i serce.

Agnieszka Florczak
Galeria zdjęć ze studniówki


( POWRÓT )

Praktyki zawodowe dla uczniów technikum w 2024r w Portugalii - wyniki rekrutacji

( POWRÓT )

XXV Konkurs Recytatorski „Mickiewiczowi Potomni”

W grudniu, miesiącu przybycia Adama Mickiewicza do Objezierza, organizowany jest w naszej szkole konkurs recytatorski „Mickiewiczowi potomni”. W tym roku już po raz 25. gościliśmy uczniów szkół podstawowych z Powiatu Obornickiego. Na scenie Domu Kultury wystąpiło w dwóch kategoriach 19 uczestników, którzy przedstawili swoje interpretacje poezji miłosnej Adama Mickiewicza.

W komisji oceniającej recytatorów zasiadły: pani Agnieszka Małgorzata Balcerowiak, pani Ewa Jankowiak, pani Marta Włoch.
Wśród uczniów klas IV-VI przyznano:

- I miejsce: Zuzanna Wilk (Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach)

- II miejsce: Jakub Jasiński (Szkoła Podstawowa w Ryczywole)

- III miejsce: Leon Dukat ( John Dewey School)

- Wyróżnienie: Wojciech Szrama (Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach)

Natomiast wśród uczniów klas VII-VIII:

- Wyróżnienie: Maria Mirek (Szkoła Podstawowa w Ryczywole) oraz Aleksandra Karczewska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach)

W oczach publiczności na szczególne uznanie zasłużyły: Zuzanna Wilk i Maria Mirek.

Jubileuszowej edycji konkursu towarzyszyła także uroczysta oprawa, o którą zadbali uczniowie naszej szkoły. Nie mogło także zabraknąć przepysznego ciasta i rogalików przygotowanych przez adeptów sztuki kulinarnej.

Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy i zapraszamy do Objezierza w przyszłym roku.

Marta Włoch


( POWRÓT )

Olimpiada pod patronatem ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Po raz kolejny w tym roku szkolnym 28 listopada br. pięciu uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w etapie szkolnym olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Udział w olimpiadzie był poprzedzony udziałem w projekcie „Lekcje z ZUS-em”. Zajęcia przebiegały w oparciu o materiały dydaktyczne udostępnione przez organizatora.
Uczniowie rozwiązywali test pisemny składający się z 20. pytań. Najlepszy wynik uzyskali uczniowie z kl III TR, tj. Dariusz Zarębski, Weronika Dopieralska, Kacper Mitręga. Gratulujemy im sukcesu i życzymy powodzenia w dalszym pogłębianiu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Koordynatorki:
Maria Górna, Agnieszka Florczak, Agnieszka Górzna


( POWRÓT )

Pożegnanie Kolegi Jana Napierały

( POWRÓT )

Święto Niepodległości

10 listopada kolejny raz wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do Hymnu”. Punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy wspólnie 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie, dla uczczenia tej ważnej rocznicy, zasadziliśmy w parku dąb – pamiątkę dla następnych pokoleń. Kolejny punkt obchodów Święta Niepodległości miał miejsce w Domu Kultury w Objezierzu.
Klasa II a Technikum razem z wychowawczynią – Panią Aurelią Radłowską – Cholewa zaprosiła społeczność szkolną na uroczysty apel. Ogromne wrażenie zrobiła piękna dekoracja oraz dopracowany w szczegółach montaż słowno- poetycki. Prowadząca imprezę uczennica zaznaczyła: „Ta akademia to nasz hołd dla tych, którzy poświęcili wszystko co najcenniejsze, byśmy my mogli żyć w wolnej Polsce”. Godzien podkreślenia jest fakt, iż cała klasa zmobilizowała się, każdy uczeń dał cząstkę siebie, by ów hołd był godzien bohaterów.

Przedstawicieli naszej szkoły, pocztu sztandarowego i grupy rekonstrukcyjnej, nie zabrakło także podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości.

Wyrażam uznanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów tej ważnej uroczystości

Elżbieta Dembińska
( POWRÓT )

Konkurs recytatorski, poświęconym poezji Wisławy Szymborskiej

25 października skorzystaliśmy z zaproszenia Biblioteki Publicznej w Obornikach do udziału w konkursie recytatorskim, poświęconym poezji Wisławy Szymborskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II i III Technikum: Julita Pieczek, Weronika Dopieralska, Julia Nowosielska, Anastazja Pilarska i Julia Szalczyńska, która zajęła I miejsce. Organizatorzy dwoili się i troili, by wprowadzić nas w klimat życia i twórczości naszej Noblistki. Mieliśmy okazję poczuć się jak na przyjęciu w mieszkaniu Pani Wisławy Szymborskiej.

Dziękuję Dziewczynom za to, że zadały sobie trud zmierzenia się z niełatwą twórczością poetki a Organizatorom wyrażam ogromne uznanie za perfekcyjne przygotowanie imprezy.

Elżbieta Dembińska( POWRÓT )

Profesjonalne fartuch kucharskie dla uczniów klas pierwszych

W czwartek 2 listopada uczniowie klas pierwszych Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w ramach Umowy Patronackiej z Grupą Hotelową Orbis otrzymali profesjonalne fartuchy kucharskie z rąk Pana dyrektora, Pani manager i szefa kuchni Hotelu Mercure.

Wyglądacie w nich jak prawdziwi zawodowcy.

Małgorzata Ewertowska


( POWRÓT )

Prestiżowe wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu „Wielkopolski Nauczyciel Roku 2023” Dla Pana Adama Malińskiego( POWRÓT )

Program informacyjno-szkoleniowy z zakresu jakości mięsa drobiowego pt „Stawiam na drób”

W czwartek 19 października 20 – tu uczniów naszej szkoły wzięło udział w programie informacyjno - szkoleniowym z zakresu jakości mięsa drobiowego pt „Stawiam na drób”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Związek „Polskie Mięso”.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez Akademię Kulinarną Marcina Budynka, znanego mistrza kulinarnego i restauratora.
Uczniowie w części teoretycznej dowiedzieli się o hodowli, wartości odżywczej i obróbce technologicznej polskiego drobiu. Natomiast w części praktycznej własnoręcznie zapoznali się z nowoczesnymi metodami obróbki mięsa drobiowego, ciekawymi kompozycjami smakowymi oraz aranżacją potraw.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy programu otrzymali profesjonalne certyfikaty.

Było to fantastyczne doświadczenie smakowe i zawodowe.

Małgorzata Ewertowska


( POWRÓT )

Ślubowanie kadetów klas o profilu policyjnym 2023

Galeria zdjęć z uroczystego ślubowania


( POWRÓT )

VII Dzień Języków w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu

16 października 2023 roku w ZS w Objezierzu już po raz siódmy obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Po raz pierwszy ze względu na dużą ilość uczniów, impreza ta odbyła się przed pałacem. W tym roku klasy prezentowały 12 krajów europejskich: Węgry, Hiszpanię, Włochy, Szwajcarię, Norwegię, Francję, Niemcy ,Ukrainę Grecję , Serbię i Anglię. Każda klasa wspaniale zaprezentowała wylosowany kraj. Na pięknie udekorowanych stoiskach pyszniły się tradycyjne dla danego państwa przekąski i desery. Uczniowie ujawnili swoje talenty taneczne i językowe . Nie zabrakło też sportowych wyczynów uczniów, pokazujących narodowy sport danego kraju. Klasa 2a Szkoły Branżowej zbudowała na tę okoliczność bolid Formuły 1. Uczniowie wszystkich klas w bardzo interesujący sposób przekazali swoim koleżankom i kolegom najważniejsze informacje o różnych krajach.

Jak co roku jury w składzie: Pan Dyrektor Roman Ostrowski, Pani Wice-dyrektor Edyta Mikołajczak, Pani Renata Gąska, Pan Adam Maliński, Pani Elwira Czepielewska po podliczeniu punktów w 5 kategoriach (pomysł/kreatywność, estetyka wykonania, poziom trudności, smak) wydało werdykt. Pierwsze miejsce zajęła klasa IV , drugie – klasa IIa SB a trzecie – klasa Vc. Wszystkie klasy zostały nagrodzone paczkami cukierków.

Po raz kolejny Dzień Języków Obcych okazał się mimo arktycznego wiatru bardzo udaną szkolną imprezą, która zintegrowała uczniów i nauczycieli i w którą zaangażowali się też rodzice naszej młodzieży.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

Organizator Agnieszka Frąckowiak
Galeria zdjęć z Dnia Języków Obcych


( POWRÓT )

Dzień Edukacji Narodowej 2023

13 października uczniowie klasy III Technikum Zespołu Szkół w Objezierzu zaprosili dyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników i emerytów do Domu Kultury na wspólne świętowanie Dnia Edukacji Narodowej.
Pod kierunkiem wychowawczyni pani – Agnieszki Górznej przygotowali uroczystą akademię. Po wzruszającej części wspomnieniowej zaproponowali ogłoszenie wyników, wcześniej przeprowadzonego głosowania, w plebiscycie „Belferki 2023”. Na koniec podziękowali wszystkim za cierpliwość, wyrozumiałość i pełną zaangażowania pracę oraz wręczyli symboliczne kwiaty. Samorząd uczniowski złożył życzenia w imieniu całej społeczności uczniowskiej i podarował zebranym własnoręcznie wykonane okolicznościowe kartki .Po akademii zaproszono wszystkich do stołówki szkolnej na słodki poczęstunek, który, wraz z wychowawczynią- panią Małgorzatą Kubiak, przygotowała klasa II Szkoły Branżowej.
Było miło, zabawnie i słodko, za co dziękuję w imieniu wszystkich uczestników tej imprezy.

Elżbieta Dembińska


Galeria zdjęć z uroczystego apelu


( POWRÓT )

41 Rajd Mickiewiczowskim SzlakiemGaleria zdjęć z Rajdu


( POWRÓT )

Akcja „Głośnego Czytania”

28 września skorzystaliśmy z zaproszenia do Oddziału Szkolno- Przedszkolnego im. J. I. Kraszewskiego w Objezierzu, by w ramach akcji „Głośnego Czytania”, zachęcić przedszkolaków i uczniów „zerówki” do spotkań z lekturą. Tym razem wybraliśmy „Cudaczka – Wyśmiewaczka” i „Doktora Dolitte”.

W rolę lektorek wcieliły się uczennice klasy III Technikum: Maria Pazera, Julia Szalczyńska, Julia Nowosielska i Anastazja Pilarska. Maluchom wyraźnie się podobało, bo po przeczytaniu zaplanowanych fragmentów, prosiły o dalszy ciąg. Będzie to możliwe, bowiem oba teksty podarowaliśmy do biblioteki szkolnej.

Dziękuję za współpracę Pani Agnieszce Hofmann, Uczennicom, które wzięły udział w akcji oraz Maluchom, którzy tak grzecznie w niej uczestniczyły.

Elżbieta Dembińska
( POWRÓT )

Akcja „Talenciaki”

Szanowni Państwo, Informujemy, że bierzemy udział w Akcji Sklepu Lidl „Szkoły Pełne Talentów”.
Kupuj w Lidlu, zbieraj Talenciaki.
Akcja trwa do 5.11.2023.

Jak przekazać Talenciaka Naszej Szkole?
1) Wejdź na nasz profil na stronie akcji https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040025415
Zeskanuj kod QR, który znajduje się na Talenciaku lub wpisz w wyznaczonym miejscu kod numeryczny z Talenciaka.
2) Możesz również przekazać Talenciaki fizycznie naszej szkole do specjalnego pudełka, które znajdzie się obok dyżurnego w holu szkoły lub bezpośrednio przekazać nauczycielowi.

Zachęcamy do akcji, a uzbierane Talenciaki wymienimy na atrakcyjne nagrody dla Naszej szkoły.

( POWRÓT )

Komunikat dotyczący internatu

Uwaga! Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w poniedziałek 11 września internat przy Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu rozpoczyna funkcjonowanie w nowym roku szkolnym.
Wszystkie prace związane z wymianą instalacji centralnego ogrzewania zostały zakończone.
W poniedziałek już od 6:30 wychowawcy oczekują wszystkich mieszkańców.

Roman Ostrowski
Dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza
w Objezierzu


( POWRÓT )

Narodowe Czytanie - relacja ze spotkania

„Szukajcie prawdy jasnego płomienia,
Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy…”Myśl zawarta w wierszu Adama Asnyka przeświecała kolejnej edycji „Narodowego Czytania”, jakie miało miejsce, dzięki życzliwości Biblioteki Publicznej w Obornikach, w Domu Kultury w Objezierzu. Organizatorami spotkania byli Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu oraz Filia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach.
Czytanie fragmentów „Nad Niemnem” poprzedził rys historyczny zaprezentowany przez nauczyciela historii, Jarosława Piłata. W rolę lektorów wcielili się: nauczyciel geografii i przedmiotów hotelarskich, Przemysław Bednarek oraz uczniowie klasy III Technikum, Julia Szalczyńska i Dariusz Zarębski.
Na koniec słuchacze uczestniczyli w konkursie, dotyczącym znajomości treści wysłuchanych fragmentów lektury. Nagrody ufundowała Księgarnia „Libros” z Obornik oraz Filia Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i realizacji tej tak ważnej dla naszej narodowej tożsamości imprezy.

Elżbieta Dembińska
( POWRÓT )

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/24

4 września, Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Objezierzu. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Z zaproszenia na uroczystość skorzystali: Pani Starosta Zofia Kotecka, Ksiądz Sławomir Ratajczak, Komitet Organizacyjny Jubileuszowego Zjazdu Absolwentów, przedstawiciele Rady Rodziców a także reprezentanci współpracujących ze szkołą instytucji i hoteli.
Podczas swego wystąpienia Pan Dyrektor Roman Ostrowski przedstawił sukcesy naszych podopiecznych, szczególnie wysokie wyniki egzaminów zawodowych i maturalnych a także uznanie, na jakie u pracodawców zasłużyli nasi uczniowie odbywający praktyki sezonowe. W sposób szczególny powitał liczne grono pierwszoklasistów. Podkreślił, iż liczebność naszych podopiecznych, w stosunku do poprzedniego roku szkolnego, zwiększyła się o ponad 50 osób. W związku z niedawną rocznicą wybuchu II wojny światowej nie zabrakło wspomnienia jej ofiar.
Usłyszeliśmy wiele ciepłych życzeń na nowy rok szkolny. Miłą niespodziankę sprawili nam Absolwenci. Komitet Organizacyjny Jubileuszowego Zjazdu przekazał Radzie Rodziców kwotę, która z pewnością przyda się szkolnej społeczności.

Elżbieta Dembińska
Galeria zdjęć z inauguracji roku szkolnego 2023/2024


( POWRÓT )

Komunikat dotyczący rozpoczęcia roku szkolnego 2023/24( POWRÓT )

Komunikat dotyczący Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego

Prowadzimy nabór na Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu w roku szkolnym 2023/2024

Podania na nowy rok szkolny można składać do 6 września 2023r do godziny 14:00 bezpośrednio w sekretariacie szkoły, drogą elektroniczną lub pocztową.

Podanie dostępne w zakładce „Kursy”.

( POWRÓT )

Narodowe Czytanie 2023( POWRÓT )

Listy kandydatów do I klasy technikum i branżowej szkoły I stopnia na rok szkolny 2023–2024
( POWRÓT )

Harmonogram egzaminów poprawkowych sierpień 2023( POWRÓT )