Strona główna

Aktualności


Rok 2024/25 Rok 2023/24 Rok 2022/23 Rok 2021/22 Rok 2020/21 Rok 2019/20 Rok 2018/19 Rok 2017/18 Rok 2016/17 Rok 2015/16 Rok 2014/15 Rok 2013/14 Rok 2012/13 Rok 2011/12 Rok 2010/11 Rok 2009/10 Rok 2008/9 Rok 2007/8
Rok 2006/7
Rok 2005/6
Rok 2004/5
Rok 2003/4


Modernizacja warsztatu szkolnego
Strefa relaksu z okazały muralem
Drzwi Otwarte 2026 - prezentacja propozycji edukacyjnej naszej szkoły
Tacy Jesteśmy - Piknik z Mundurem i Uśmiechem
Poczet sztandarowy naszej szkoły na Mszy Świętej za Ojczyznę
Wycieczka do Hotel Sheraton w Poznaniu
Uroczyste zakończenie nauki Absolwentów Technikum w roku 2026
XIX Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny - Objezierze 2026
Eliminacji Okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Poznaniu
Życzenia Wielkanocne
Kolejne dni realizacji programu FERS w Grecji w Kalamacie
Program FERS realizowany w Grecji
Międzyszkolny Konkursu gastronomiczny „Kuchnia wielkopolska w nowoczesnej odsłonie”
Dzień sportu 2026
XXVI Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny w Pniewach
Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2026/2027
Tajniki biznesu w praktyce
Program „Muzyczna Europa”
Praktyki we Włoszech w ramach projektu Erasmus +
Rekolekcje Wielkopostne AD 2026
Korytarz szkolny po guntownym remoncie
Drzwi otwarte - 9 maja 2026
Studniówka Anno Domini 2026
34 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Dzień Patrona Szkoły
Wigilie klasowe
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Olimpiada Umiejętności Hotelarskich
Finałowa Gala Konkursu „Ucz się na maksa 2025”
Jarmark Bożonarodzeniowy w Obornikach
Andrzejki 2025
XII edycja Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w roku szkolnym 2025/26
Uczniowie naszej szkoły w debacie TVP3 „Czym żyją młodzi z obszarów wiejskich?”
Połowinki klas III technikum
Rekrutacja do projektu Erasmus+ „Zagraniczne praktyki zawodowe kluczem do sukcesu” - komunikat o wynikach
Narodowe Święto Niepodległości - uczestnictwo delagacji na uroczystociach w Obornikach
Narodowe Święto Niepodległości - 11 Listopada
Konkurs „Znam zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym”
Wycieczka do Hotelu ILONN
Konkurs dla rolników pt.„UCZĘ SIĘ NA MAKSA”
Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
Wyniki etapu szkolnego Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
Rekrutacja do projektu Erasmus+ „Zagraniczne praktyki zawodowe kluczem do sukcesu”
Wyjazd do serwisu mercedesa w Swarzędzu i Komornikach
XLVIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
ErasmusDays 2025
Uroczyste Ślubowanie Kadetów klasy pierwszej technikum - rok 2025
Dzień Edukacji Narodowej 2025
Dzień Języków Obcych 2025
XV Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Pomarańczowe szaleństwo
43 Rajd Mickiewiczowskim szlakiem
W ramach programu Erasmus+ szkolny zespół folklorystyczny weźmie udział w warsztatach studyjnych na Malcie
Podpisanie Umowy Patronackiej między Zespołem Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu a Firmą Mercedes-Benz MB Poznań
Zespół Tańca Ludowego na Dożynkach Gminnych 2025 w Słonawach
Narodowe Czytanie 2025
Inauguracja Roku Szkolnego 2025/2026
Harmonogram inauguracji Roku Szkolnego 2025/2026
Spotkanie Pani dyrektor Edyty Mikołajczak z przedstawicielami Mercedes-Benz Duda-Cars i Mercedes Benz Poznań
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/25
Nowy zawód w branżowej szkole I stopnia

Modernizacja warsztatu szkolnego











( POWRÓT )

Strefa relaksu z okazały muralem

Z ogromną radością i wdzięcznością dziękujemy Mercedes-Benz Poznań za wsparcie i dofinansowanie wyjątkowego muralu, który odmienił naszą szkolną strefę relaksu! Dzięki tej inicjatywie przy naszej szkole im. Adam Mickiewicz powstało miejsce, w którym można nie tylko odpocząć między lekcjami, ale też złapać oddech, uśmiech i… trochę inspiracji do nauki. Kolorowy mural sprawił, że nasza zielona przestrzeń nabrała nowego życia — teraz nawet szkolne ławki na świeżym powietrzu wyglądają jak miejsce, w którym wiedza sama wpada do głowy! Serdeczne podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego za zakup farb i wspólne zaangażowanie w realizację tego projektu. To piękny przykład na to, że razem można stworzyć coś naprawdę wyjątkowego dla naszych uczniów. Teraz odpoczynek smakuje lepiej, nauka na świeżym powietrzu jest przyjemniejsza, a szkolne otoczenie codziennie przypomina nam, jak wielką moc mają kolory, współpraca i dobre pomysły!













( POWRÓT )

Drzwi Otwarte 2026 - prezentacja propozycji edukacyjnej naszej szkoły



Karolina Warchoł















Fotorelacja z prezentacji szkoły w ramach Drzwi Otwartych


Film z Drzwi Otwartych



( POWRÓT )

Tacy Jesteśmy - Piknik z Mundurem i Uśmiechem











Filmy z Pikniku z Mundurem i Uśmiechem







( POWRÓT )

Poczet sztandarowy naszej szkoły na Mszy Świętej za Ojczyznę

Tradycyjnie poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w Mszy Świętej za Ojczyznę z okazji Święta Konstytucji 3 Maja 1791 i jednocześnie Matki Bożej Królowej Polski. Dziękujemy Jakubowi, Zuzannie i Marysi.

Jarosław Piłat





( POWRÓT )

Wycieczka do Hotel Sheraton w Poznaniu

W minionym tygodniu uczniowie klasy 3TH wraz z opiekunami odwiedzili Hotel Sheraton w Poznaniu. Podczas wizyty młodzież poznała tajniki pracy w hotelu oraz specyfikę funkcjonowania poszczególnych działów. Spotkanie pozwoliło lepiej zrozumieć organizację pracy w obiekcie hotelarskim i wymagania stawiane przyszłym pracownikom branży. Dziękujemy za inspirujące spotkanie i cenne doświadczenia!

Ewa Rewers







( POWRÓT )

Uroczyste zakończenie nauki Absolwentów Technikum w roku 2026



















Fotorelacja z uroczystości pożegnania absolwentów technikum


Filmy z pożegnania Absolwentów - Maturzystów



















( POWRÓT )

XIX Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny - Objezierze 2026

To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen smaków, emocji i kulinarnych inspiracji!
XIX Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny „Kuchnia Wielkopolska w nowoczesnej odsłonie”już za nami!
W rywalizacji wzięły udział utalentowane drużyny z różnych szkół:
- Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Szamotułach
- Zespół Szkół im. prof. Maksymiliana Siły-Nowickiego w Sierakowie
- Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Wągrowcu
- Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego w Poznaniu
- Zespół Szkół RCKU im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance
- Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu

Było kreatywnie, smacznie i na bardzo wysokim poziomie Jury miało naprawdę trudne zadanie!
Wyniki:
Danie główne:
- Marcin Echaust – Zespół Szkół im. prof. Maksymiliana Siły-Nowickiego w Sierakowie
- Małgorzata Piwowarczyk – Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu
- Franciszek Kraśkiewicz – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego w Poznaniu
Deser:
- Martyna Mańczak – Zespół Szkół RCKU im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance
- Natalia Olech – Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu
- Katarzyna Opala – Zespół Szkół im. prof. Maksymiliana Siły-Nowickiego w Sierakowie

Ogromne brawa dla wszystkich uczestników za pasję, pomysłowość i wysoki poziom!
Wielkie podziękowania dla jury:
- Maria Przybylska
- Mikołaj Adamczyk
- Jakub Jaskólski
- Przemysław Janus

Dziękujemy również wszystkim partnerom i sponsorom za wsparcie wydarzenia
Mercure Poznan Centrum, Gmina Oborniki, Park Inn by Radisson Poznań, Restauracja Dom Smaków Przemysław Janus, Andersia Hotel & SPA, a member of Radisson Individuals Poznań oraz Rada Rodziców.

Do zobaczenia na kolejnej edycji!

Małgorzata Kubiak



Sponsorzy dzięki Którym Konkurs się odbył i miał tak uroczysty charakter



















Fotorelacja z konkursu gastronomicznego


Filmy z konkursu gastronomicznego











( POWRÓT )

Eliminacji Okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Poznaniu

Dnia 17 kwietnia 2026r, nasi uczniowie brali udział w drugim etapie - Eliminacji Okręgowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Poznaniu.
Startujemy w blokach:
mechanizacja: Tymoteusz Staszak kl.4 TR,
blok produkcja roślinna: Filip Wesołowski kl.5 TR,
blok produkcja zwierzęca : Bartosz Graj kl.5 TR,.

Trzymam kciuki za naszych uczniów.

Agnieszka Górzna
Opiekun Olimpiady













( POWRÓT )

Życzenia Wielkanocne



( POWRÓT )

Kolejne dni realizacji programu FERS w Grecji

Dzień trzeci
Dzień czwarty
Dzień piąty
Dzień szósty
Dzień siódmy
Dzień ósmy

Drugi dzień naszej wizyty w Kalamacie w ramach programu FERS był bardzo pracowity. Przed południem odwiedziliśmy zapraszającą nas szkołę w Arfarze.
Wspólne zajęcia polegały na przedstawieniu siebie i swoich zainteresowań, uczyliśmy się popularnych zwrotów greckich i polskich, próbowaliśmy greckich przysmaków.
Strona grecka przybliżyła nam swój region w przedstawionej prezentacji.
Odbyliśmy wideo spotkanie z archeologiem Nicolasem Secunda oraz pokazaliśmy greckim kolegom filmy z ludowymi tańcami w naszym wykonaniu.
Całość pobytu zwieńczyły wspólne tańce greckie. Ok działo się…

Wiesława Filipowiak













Popołudnie przeznaczyliśmy na plażę...







Dzień trzeci - ranek przywitał nas chmurny i chłodny. Ale z czasem i słoneczko wychyliło się z za chmur. Dzisiejsze zajęcia w ramach programu FERS przewidywały aktywności pozwalające przełamać wzajemne lody i poznać się nawzajem, ponadto zwiedziliśmy miejscowość Arfara, w której jest szkoła partnerska. Weszliśmy do muzeum folkloru i wysłuchaliśmy jego historii. Po powrocie ze spaceru zaprezentowaliśmy Poloneza i tańce wielkopolskie oraz zaprosiliśmy greckich uczniów i nauczycieli do wspólnego odtańczenia Poloneza. W dniu dzisiejszym wręczyliśmy greckim kolegom i koleżankom drobne upominki a panu Dyrektorowi zdjęcie zespołu w podziękowaniu za miłe i serdeczne przyjęcie. Wrażeń i wspomnień gromadzimy coraz więcej.











Dzień czwarty programu FERS w Kalamacie. Niestety prognozy pogody się sprawdziły - padało. Mimo tego realizowany był program wizyty i przedpołudnie było bardzo intensywne. Odbyliśmy spacer z przewodniczką i uczniami szkoły goszczącej nas po mieście oraz zwiedzaliśmy lokalne zabytki w formie interaktywnej gry terenowej. W centrum kultury mieliśmy okazję zobaczyć prezentację związaną z wyswobodzeniem Grecji spod Osmańskiej okupacji w 1821 roku. Wyzwoleńcze powstanie zaczęło się właśnie w Kalamacie. Zwiedziliśmy także ekspozycję poświęconą Marii Calas, której korzenie wywodziły się z tych okolic. W trakcie naszej wędrówki wiało, grzmiało i lało więc po powrocie do hotelu musiliśmy się ostro suszyć. Ale wrażeń mamy ogromną ilość.











Dzień piąty w Kalamacie - deszcz, ulewa, burza i krótkie przerwy z przejaśnieniami. Ale zaplanowanego programu nie odpuszczamy. Dzisiaj muzea w Kalamacie - Muzeum Wojskowe, przepiękne prywatne muzeum Strojów i Muzeum archeologiczne. Otrzymaliśmy drobne upominki i umówiliśmy na jutrzejszą wycieczkę.











Dzień szósty programu FERS - Peloponezkie Twierdze. Na Peloponezie znajduje się wiele twierdz, podczas dzisiejszej wycieczki odwiedziliśmy dwie z nich Zamek Methoni i Zamek Pylos. Zamek Methoni, a raczej jego ruiny to wręcz ufortyfikowane miasto zbudowane przez Wenecjan w XIII w. W czasie zwiedzania towarzyszył nam momentami ulewny deszcz, utrudniając zwiedzanie, ale i tak zobaczyliśmy zachowane na terenie twierdzy ruiny domów, łaźni tureckiej, kościoła św. Zofii oraz bramę morską. Z Menthoni pojechaliśmy do zamku Pylos. Po drodze podziwialiśmy greckie krajobrazy- gaje oliwne i pomarańczowe. Pylos jest portowym miastem , ponad którym góruje historyczna twierdza (jedna z dwóch) broniąca dostępu do zatoki Pylos. Po zwiedzeniu zamku zjechaliśmy do miasteczka , które jest znaną atrakcją turystyczną. Pogoda, która nas dzisiaj nie rozpieszczała podczas zwiedzania Pylos trochę chciała wynagrodzić nam buty pełne wody, przemoczone kurtki i bluzy oraz połamane parasole - wyszło słońce. Mogliśmy podziwiać uroczą marinę i pięknie położone na wzgórzu miasteczko. Choć psioczyliśmy dzisiaj na deszcz to znowu zaliczyliśmy kolejną porcję niezapomnianych wrażeń.











Dzień siódmy w Kalamacie - po całonocnym deszczu poranek powitał nas słońcem. Postanowiliśmy wykorzystać ten fakt i zrobić sesję fotograficzną całego zespołu. Pogoda nyła śliczna, humory dopisywały więc i zdjęcia wyszły wspaniale.











Dzień ósmy program FERS Kalamata - Wstawaliśmy ciemną nocą, bus zabrałaś do Aten na lotnisko. Ddaliśmy bagaże rejestrowe, przeszliśmy odprawę i ok. 10:45 rozpoczęliśmy nasz lot do Wrocławia. Po 2,5 godz. lotu szczęśliwie wylądowaliśmy i rozpoczęliśmy przedostatni etap naszej podróży powrotnej , ok. 15:30 zobaczyliśmy stęsknionych najbliższych i czekał każdego z nas już etap ostatni do domu. Warto jeździć i zwiedzać, poznawać inne kraje, kultury i inne środowiska, ale jak mówi przysłowie ,, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej „ .Kończy się relacja z wyjazdu do Grecji, ale w nas pozostaną wspomnienia i wspólnie przeżyte chwile.











Filmy ze szkoły w Grecji:







( POWRÓT )

Program FERS realizowany w Grecji

Grupa złożona z członków Zespołu Tańca Ludowego oraz pocztu sztandarowego szkoły szczęśliwie dotarła do hotelu w Kalamacie. Możemy rozpocząć działania w ramach programu FERS. Zaczynamy od akcji wywiadowczej w najbliższej okolicy.

Wiesława Filipowiak







v

( POWRÓT )

Międzyszkolny Konkursu gastronomiczny „Kuchnia wielkopolska w nowoczesnej odsłonie”

26 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do międzyszkolnego konkursu gastronomicznego.
Temat był trudny i wymagający kreatywności i umiejętności zawodowych: „Kuchnia wielkopolska w nowoczesnej odsłonie”. Nasi uczniowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania i przygotowali zaskakujące potrawy.
W kategorii danie główne zwyciężyła Małgorzata Piwowarczyk z klasy IIIA TŻ, a w kategorii desery Natalia Olech z klasy I TŻ.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za podjęcie wyzwania.

























( POWRÓT )

XXVI Międzyszkolny Konkurs Gastronomiczny w Pniewach

Z ogromną dumą informujemy, że nasza uczennica Wiktoria Marszałek zdobyła I miejsce w XXVI Międzyszkolnym Konkursie Gastronomicznym pod hasłem „Wiosna w pełni – danie główne pełne świeżości”, który odbył się w Zespole Szkół im. Emilii Szczanieckiej w Pniewach!
To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem jej talentu, pasji oraz ciężkiej pracy. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych kulinarnych inspiracji oraz kolejnych zwycięstw!
Brawo, Wiktoria!

Małgorzata Kubiak













( POWRÓT )

Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2026/2027





Rekrutacja do wszystkich szkół ponadpodstawowych w Powiecie Obornickim odbywa się z wykorzystaniem systemu elektronicznego – NABÓR PCSS.
Harmonogram rekrutacji jest dostępny w zakładce „Rekrutacja”

( POWRÓT )

Tajniki biznesu w praktyce

Spotkanie obornickiego przedsiębiorcy Pana Krzysztofa Nadstagi – absolwenta naszej szkoły i właściciela znanej na lokalnym rynku firmy MBN Nadstaga – z uczniami technikum, które odbyło się w środę 17 marca, stało się ważnym wydarzeniem poprzedzającym Ogólnopolski Dzień Przedsiębiorczości. Nasz gość podzielił się historią rozwoju swojej działalności, opowiedział o początkach firmy oraz wyzwaniach, które towarzyszyły jej budowaniu. Uczniowie mieli okazję poznać realia prowadzenia biznesu, zapytać o kompetencje potrzebne w branży oraz dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca przedsiębiorcy.
Spotkanie przebiegło w atmosferze zaangażowania i inspiracji, zachęcając młodzież do świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej a jednocześnie było doskonałym uzupełnieniem wielu tematów lekcji prowadzonych w ramach przedmiotu „biznes i zarządzanie” oraz „prowadzenie działalności gospodarczej”

Roman Ostrowski









( POWRÓT )

Program „Muzyczna Europa”

W dniach 13.03 -14.03.2026 r. odbyła się wizyta przygotowawcza w Arfara High School , 240 09 Arfara Messina Grecja, realizowana w ramach projektu pt. „Muzyczna Europa”.

Wizytę przygotowawczą realizowano w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 – 2027.

W wizycie przygotowawczej wzięli udział nauczyciele naszej szkoły Wiesława Filipowiak (opiekun Zespołu Tańca Ludowego) i Krzysztof Filipowiak oraz przedstawicielka SEMPER AVANTI przygotowująca wymianę Aleksandra Wszoła.

Program wizyty przygotowawczej obejmował:
- odwiedzenie szkoły partnerskiej Arfara High School i omówienie programu zajęć podczas mobilności uczniów oraz
- wizytację w Kalamacie w miejscu zakwaterowania uczniów podczas mobilności w celu sprawdzenia warunków pobytu.

Cele programu wizyty zostały w całości zrealizowane, czyli przed Zespołem Tańca Ludowego działającym przy ZS Objezierze 8 – dniowy pobyt w greckiej Kalamacie.

Wiesława Filipowiak



















Fotorelacja z wizyty przygotowawczej w Kalamacie


( POWRÓT )

Praktyki we Włoszech w ramach projektu Erasmus +

1 marca grupa dwunastu uczniów w zawodach Technik Hotelarstwa, Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Rolnik wraz z opiekunami wyruszyła na praktyki do Włoch w ramach projektu Erasmus +
Projekt PL01-KA122-VET-000329572 Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.

Tytuł: "Zagraniczne praktyki zawodowe kluczem do sukcesu"

Buongiorno z Forli!
Pierwszy dzień naszego pobytu w Forli rozpoczęliśmy od spotkania z Koordynatorkami projektu z Uniser. Była to doskonała okazja, aby lepiej poznać włoskie zwyczaje kulturowe i społeczne oraz nauczyć się podstawowych zwrotów w języku włoskim. Dowiedzieliśmy się także, jak wygląda codzienne życie mieszkańców oraz jakie wartości są szczególnie ważne w lokalnej społeczności. W dalszej części dnia zwiedzaliśmy okolice naszego miejsca zamieszkania, a także najważniejsze punkty miasta, co pozwoliło nam w pełni poczuć wyjątkową atmosferę tego miejsca. Spacerując urokliwymi uliczkami, mogliśmy podziwiać charakterystyczną włoską architekturę, klimatyczne kawiarnie i tętniące życiem place.
Dzień zakończyliśmy wspólną integracją oraz rozmowami o naszych pierwszych wrażeniach. Już teraz wiemy, że pobyt w Forli będzie dla nas nie tylko cennym doświadczeniem edukacyjnym, ale także niezapomnianą przygodą.













Dzień rozpoczęcia praktyk w ramach Erasmus+
to moment pełen emocji ekscytacji i lekkiej tremy. Już od samego rana widać było podekscytowanie, szybkie powtórzenie podstawowych zwrotów w języku obcym i wzajemne dodawanie sobie otuchy.
Wszyscy jesteśmy zwarci i gotowi na nowe wyzwania a nasz Erasmus-owy outfit nam w tym pomoże.
Koszulki w ramach współpracy z firmą Studio Manix Paweł Rydzewski.







( POWRÓT )

Rekolekcje Wielkopostne AD 2026

DZIĘKUJĘ.
Panu Bogu przede wszystkim za czas rekolekcji szkolnych.
Ojcu Piotrowi oraz diakonom Norbertowi i Krzysztofowi za słowo, które miejmy nadzieję, zapuściło w nas korzenie.
Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu za świadectwo obecności w kościele.
Moim Kochanym Uczniom.
Po raz kolejny rozradowaliście moje serducho. Jestem z was dumny. Nie myślę o tych, których nie było, ale cieszę się tymi, którzy byli. Jesteście jedyni i niepowtarzalni.
Wszyscy.

Grzegorz Cieślak
Religiusz


















Filmy z Rekolekcji Wielkopostnych w roku 2026





Fotorelacja z Rekolekcji Wielkopostnych


( POWRÓT )

Korytarz szkolny po guntownym remoncie











Film przedstawiający odnowiony korytarz:



( POWRÓT )

Drzwi otwarte - 9 maja 2026



( POWRÓT )

Studniówka Anno Domini 2026

31 stycznia zimnym sobotnim wieczorem, uczniowie klasy maturalnej rozpoczęli symboliczne odliczanie stu dni do egzaminu dojrzałości. Na tradycyjnym balu studniówkowym w Restauracji Lavender zgromadziła się młodzież wraz z zaproszonymi goścmi. Dyrektor Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu Pani Edyta Mikołajczak tradycyjnie rozpoczęła wieczór zabawy słowami „Poloneza czas zacząć…” Ten piękny tradycyjny pierwszy taniec jak i cała piękna noc na pewno długo pozostaną w pamięci nas wszystkich. Szanownym uczniom gratulujemy i życzymy wszelkiego powodzenia w przygotowaniu do matury.

Jarosław Piłat
Wicedyrektor Zespołu Szkół


Prezentacja uczestników balu studniówkowego



Przesłanie Pani Dyrektor Edyty Mikołajczak zakończone tradycyjną formułą:
"Poloneza czas zacząć..."



Polonez



Przypięcie symbolicznych koniczynek "na szczęście..."



( POWRÓT )

34 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Rekordowa zbiórka do puszek w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu - 3870zł.











( POWRÓT )

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu dzisiejszym tj. 18 grudnia 2025 roku, uczennica klasy V technikum Natalia Franckowska z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Pana Igora Bykowskiego oraz Pani Wicekurator Izabeli Liebert – Jędroszkowiak odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla ucznia z najwyższymi wynikami w nauce w poprzednim roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy Natalii i życzymy powtórzenia sukcesu.

Jarosław Piłat



Natalia Franckowska z Panią Kurator i Panem Kuratorem

( POWRÓT )

Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

Olimpiadę Umiejętności Hotelarskich- czas zacząć!
W etapie okręgowym Olimpiady Umiejętności Hotelarskich, Naszą Szkołę reprezentują:
- Milena Laskowska - klasa IV TH
- Wanessa Andrzejak - klasa III TH
Trzymamy kciuki.

opiekun uczniów
Ewa Rewers




Uczennice z Opiekunką



Aula z uczestnikami Olimpiady



Aula z uczestnikami Olimpiady

( POWRÓT )

Finałowa Gala Konkursu „Ucz się na maksa 2025”

Dnia 12.12.2025 r odbyła się Finałowa Gala Konkursu „Ucz się na maksa 2025”, nasi uczniowie zostali Laureatami zdobywając III i II miejsca. Wielkie Brawa i podziękowania dla Was za trud i wkład w pracę - bardzo dziękuję.

opiekun konkurs
Agnieszka Górzna




Finaliści na galii



Prezentacja - slajd



Prezentacja - slajd



Finaliści na galii

( POWRÓT )

Jarmark Bożonarodzeniowy w Obornikach

To był prawdziwie magiczny czas!

Serdecznie dziękujemy naszym uczniom za piękne i godne reprezentowanie Szkoły podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Obornikach. Dzięki Waszej pracy, uśmiechom oraz pysznie przygotowanym smakołykom Nasze stoisko tętniło świąteczną atmosferą.
Wyrazy ogromnej wdzięczności kierujemy również do nauczycieli, którzy wspierali uczniów, pomagali w przygotowaniach, organizacji oraz czuwali nad przebiegiem całego wydarzenia. Wasze zaangażowanie i serce są nieocenione.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia tak wyjątkowego, ciepłego i radosnego jarmarku!
Serdecznie dziękujemy również wszystkim osobom, które odwiedziły nasze stoisko podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego i wsparły Samorząd Uczniowski. Wasza obecność, życzliwość i każde okazane wsparcie mają dla nas ogromne znaczenie.

Dzięki Wam mogliśmy poczuć prawdziwą świąteczną wspólnotę i radość z działania razem.

Dziękujemy z całego serca!



Stoisko szkoły na jarmarku



Stoisko szkoły na jarmarku z Panem Burmistrzem Piotrem Woszczkiem



Stoisko szkoły na jarmarku z Panem Burmistrzem Piotrem Woszczkiem i Panią Dyrektor Edytą Mikołajczak



Stoisko szkoły na jarmarku z Panią Dyrektor Edytą Mikołajczak



Stoisko szkoły na jarmarku - uczniowie wraz z Paniami Nauczycielkami

( POWRÓT )

Andrzejki 2025



Plakat infurmujący o Andrzejkach



Stoisko z wróżbami i przepowiedniami



Stoisko z wróżbami i przepowiedniami



Stoisko z wróżbami i przepowiedniami



Stoisko z wróżbami i przepowiedniami



Stoisko z wróżbami i przepowiedniami



Stoisko z wróżbami i przepowiedniami

Film dokumentujący przebieg zabawy



Galeria zdjęć z wróżb Andrzejkowych


( POWRÓT )

XII edycja Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w roku szkolnym 2025/26

Nasza Szkoła po raz kolejny w tym roku szkolnym przystąpiła do projektu „Lekcje z ZUS-em”. W oparciu o otrzymane materiały dydaktyczne chętni uczniowie realizowali następujące treści :
1.Świadomy zawsze ubezpieczony
2.Co Ci się należy, kiedy płacisz składki
3.Renty i emerytury
4. E-ZUS, czyli firma pod ręką

Uwieńczeniem tego wyzwania jest udział 18 uczniów w etapie szkolnym Olimpiady „Warto wiedzieć więcej oubezpieczeniach społecznych” w dniu 25 listopada br. w sali nr 17 o godz.12:00.
Uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań zamkniętych z zakresu bloków tematycznych objętych projektem. Czas udzielania odpowiedzi to tylko 30minut. Gratulujemy wszystkim uczestnikom uzyskanych wyników.

Trzech uczniów osiągnęło wymagany próg (10 pkt/19 pkt) i kwalifikuje się jako zespół do etapu wojewódzkiego olimpiady:

1. Aleksander Ocieczek kl. IVbTR–18 pkt
2. Artem Burdii kl. II a TŻ–13 pkt
3. Tymoteusz Staszak kl. IV TR–11 pkt

Mamy nadzieję, że znajdziemy się wśród 20 drużyn, które przystąpią się do etapu wojewódzkiego.

Trzymajcie za Nas kciuki!!!

Maria Górna, Roman Ostrowski, Jarosław Piłat




Uczniowie i nauczyciele w trakcie Olimpiady



Uczniowie i nauczyciele w trakcie Olimpiady



Sprawdzanie wyników

( POWRÓT )

Uczniowie naszej szkoły w debacie TVP3 „Czym żyją młodzi z obszarów wiejskich?”

Dnia 20 listopada, 18 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wzięło udział w debacie organizowanej przez TVP3 Poznań, poświęconej temu, czym żyją i z jakimi wyzwaniami mierzą się młodzi mieszkańcy wsi.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Krzysztof Grabowski wicemarszałek województwa wielkopolskiego, prof. dr hab. Piotr Ślusarz prorektor do spraw studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dr Adam Zamełka psycholog społeczny oraz Szymon Migoń prezes Związku Młodzieży Wiejskiej w Polsce, którzy dzielili się swoją wiedzą i spojrzeniem na współczesną polską wieś.
Podczas dyskusji poruszono wiele ważnych tematów, takich jak:
– jak wygląda współczesna wieś i jak się zmienia,
– dlaczego młodzi opuszczają obszary wiejskie,
– dostępność usług publicznych,
– wyzwania związane z transportem, edukacją i zdrowiem,
– oraz to, co można zrobić, by młodzi chcieli wracać po studiach do swoich środowisk.

Dla naszych uczniów udział w debacie był cennym doświadczeniem – mogli zobaczyć, jak wygląda praca przed kamerą, wziąć udział w dyskusji z ekspertami, wyrazić swoje opinie, a także spojrzeć na problemy wsi z szerszej perspektywy. Była to dla nich okazja do rozwijania umiejętności komunikacyjnych, pewności siebie oraz świadomego uczestnictwa w życiu społecznym.

Jesteśmy dumni, że młodzież naszej szkoły aktywnie angażuje się w tak ważne inicjatywy!
Edyta Stykała
Gerzegorz Szymański
Opiekunowie młodzieży




Uczniowie i nauczyciele przed siedzibą Ośrodka TVP



Uczniowie i nauczyciele w studio TVP3



Uczniowie i nauczyciele w studio TVP3



Uczniowie i nauczyciele w studio TVP3

( POWRÓT )

Połowinki klas III technikum

To był wyjątkowy wieczór, 14 listopada 2025 w restauracji Marcus odbyły się Połowinki klas III. Czas radości i wspaniałej zabawy, podczas której wspólnie świętowaliśmy przekroczenie połowy naszej edukacyjnej drogi.

Joanna Paulus
Karolina Warchoł
Anita Białas




Uczniowie i nauczyciele



Uczniowie i nauczyciele



Tory połowinkowy



Uczniowie i nauczyciele



Uczniowie i nauczyciele

( POWRÓT )

Rekrutacja do projektu Erasmus+ „Zagraniczne praktyki zawodowe kluczem do sukcesu” - komunikat o wynikach

Drodzy Uczniowie!
Uprzejmie informujemy, iż ogłoszenie wyników rekrutacji do projektu:
Erasmus+ Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego;
Tytuł projektu: „Zagraniczne praktyki zawodowe kluczem do sukcesu”,
NASTĄPI DNIA 19 LISTOPADA ( ŚRODA ).

( POWRÓT )

Narodowe Święto Niepodległości - udział uczniów na uroczystociach w Obornikach

W dniu Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły przez cały dzień reprezentowali nas godnie, biorąc udział w Biegu Niepodległości, uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę oraz w Marszu ulicami miasta (w poczcie królów polskich przedstawialiśmy epokę Stefana Batorego). Serdecznie dziękujemy wszystkim bez wyjątku, którzy poświęcili swój czas i siły, reprezentując szkołę i całą naszą społeczność i dając piękny przykład patriotyzmu.



Uczennice przed Biegiem Niepodległości



Uczennice w trakcie Biegu Niepodległości



Poczet Sztandarowy



Marsz ulicami miasta



Marsz ulicami miasta

( POWRÓT )

Narodowe Święto Niepodległości - 11 Listopada

Hymn Narodowy o godzinie 11:11





Widok na scenę



Występy uczniów



Występy uczniów



Występy uczniów

Galeria zdjęć z uroczystego apelu


Część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy II b technikum z wychowawczynią Panią Agnieszką Frąckowiak









( POWRÓT )

Konkurs „Znam zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym”

W czwartek 6 listopada 2025r. odbył się w naszej szkole, mający już długoletnią tradycję konkurs pn. „Znam Zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym” Do I etapu konkursu czyli testu pisemnego zawierającego 40 pytań przystąpiło 55 uczniów technikum rolniczego i branżowej szkoły I stopnia uczących się w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. Do II etapu czyli części praktycznej zakwalifikowało się 10 uczestników. Część finałowa w tym roku została nieco zmodyfikowana i wzbogacona poprzez prezentację różnych zagrożeń wypadkowych w szczególności podczas eksploatacji i obsługi sprzętu rolniczego.

Ostatecznie laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:
1.Filip Wesołowski kl. V TR
2.Weronika Dopieralska kl. V TR
3. Kacper Mitręga kl. V TR
4. Bartosz Graj kl. V TR
5. Daniel Kita kl. V TR

Konkurs podobnie jak w latach poprzednich przygotowali przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy – Bartosz Nyckowski i Rafał Kochański oraz z ramienia Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego -Piotr Szczudło i Filip Kowalski a także dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu.
W tym roku wartościowe nagrody ufundowane tradycyjnie przez PIP i KRUS otrzymali nie tylko w/w laureaci, ale również pozostali uczniowie, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu.

Roman Ostrowski



Uczestnicy konkursu



Uczestnicy konkursu



Uczestnicy konkursu



Uczestnicy konkursu



Uczestnicy konkursu

( POWRÓT )

Wycieczka do Hotelu ILONN

Dnia 24 października uczniowie klasy I w zawodzie Technik Hotelarstwa odwiedzili 4* Hotel ILONN.
Podczas zwiedzania uczniowie mieli możliwość poznania organizacji pracy w hotelu, zapoznania się z wyposażeniem pokoi, strefy SPA, części rekreacyjnej obiektu oraz sali śniadaniowej i restauracji.
Wycieczka była połączeniem wiedzy teoretycznej i praktycznej. Dziękujemy za miłe przyjęcie oraz smaczny poczęstunek.

Opiekunami wycieczki były:
Ewa Rewers oraz Aurelia Radłowska - Cholewa.



Uczestnicy wycieczki



Prezentacja hotelu



Prezentacja hotelu

( POWRÓT )

Konkurs dla rolników pt.„UCZĘ SIĘ NA MAKSA”

Nasza szkoła bierze udział po raz drugi w Konkursie dla rolników pt."UCZĘ SIĘ NA MAKSA". Do konkursu zgłosiło się trzech uczniów - zespół dwu osobowy: Weronika Dopieralaska, Kacper Mitręga kl.5 TR, oraz idnywidulanie Filip Wesołowski kl.5 TR.
Konkurs polega na przygotowaniu projektu rolniczego i zaprojektowanie gospodarstwa przez młodego rolnika. Organizatorem konkursu jest Fundacja Zakłady Kórnickie, a honorowy patronat objął Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.
Rozstrzygnięcie konkursu w listopadzie 2025.
Trzymamy kciuki za naszych Uczestników.

Opiekun Konkursu
Agnieszka Górzna.



Plakat promujący konkurs



Uczestnicy konkursu

( POWRÓT )

Olimpiady Wiedzy o Żywieniu

W październiku odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. Tematyką wiodącą Olimpiady była: "Żywność wspierająca odporność"
Niezmiernie miło jest mi poinformować, że do etapu okręgowego zakwalifikowały się:
Julia Franckowska i Natalia Franckowska z klasy V Technikum oraz Victoria Owczarczyk z klasy IV Technikum.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Aurelia Radłowska-Cholewa



Plakat promujący Olimpiadę

( POWRÓT )

Wyniki etapu szkolnego Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Wyniki szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych:
1. Blok produkcja roślinna - Wesołowski Filip 5TR
2. Blok produkcja zwierzęca -Bartosz Graj 5 TR
3. Blok mechanizacja- Tymoteusz Staszak 4 BTR
Gratulujemy i trzymamy kciuki na etapie okręgowym.

Opiekun Olimpiady
Agnieszka Górzna

( POWRÓT )

Wyjazd do serwisu mercedesa w Swarzędzu i Komornikach

27 października klasa patronacka MB Poznań wraz z opiekunami odwiedziła serwisy mercedesa w Swarzędzu i Komornikach. Uczniowie zapoznali się z miejscem przyszłych praktyk oraz usłyszeli wiele informacji na temat ciekawych rozwiązań stosowanych w w/w serwisach. Nie obyło się bez niespodzianki w postaci firmowych bluz dla każdego ucznia tej klasy.



Wspólne zdjęcie uczestników i organizatorów



Wręczanie koszulek "Mercedesa"



Zwiedzanie serwisu Mercedesa



Zwiedzanie serwisu Mercedesa



Prezentacja serwisu Mercedesa

( POWRÓT )

XLVIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Dnia 24.10.2025r. odbyła się XLVIII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Nasza szkoła brała udział w trzech blokach: produkcja zwierzęca, produkcja roślinna oraz mechanizacja. Olimpiada rozpoczęła się pisemnym testem w danym bloku, następnie odbył się egzamin praktyczny.
Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy Im awansu do etapu okręgowego.

Agnieszka Górzna
Opiekun Olimpiady




Uczestnicy Olimpiady



Uczestnicy Olimpiady

( POWRÓT )

ErasmusDays 2025

W ramach tegorocznych obchodów #ErasmusDays 2025 tym razem uczestnicy mobilności projektu „Mobilność – Edukacja – Sukces edycja II” 2023-1-PL01-KA121-VET-000122874 z Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu przygotowali wyjątkowe wydarzenie – Portugalski Dzień Pyszności. Erasmus Days to międzynarodowa inicjatywa promująca rezultaty projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. To czas dzielenia się doświadczeniami, prezentowania efektów mobilności i inspirowania innych do działania.



Degustacja potraw



Przygotowanie potraw



Przygotowanie potraw



Przygotowanie potraw

( POWRÓT )

Uroczyste Ślubowanie Kadetów klasy pierwszej technikum - rok 2025


Kadeci na wspólnym zdjęciu z Panem Komendantem Winiarskim, Panią Dyrektor Edytą Mikoąjczak i Panią Joanną Paulus


Życzenia Pana Wiceburmistrza Piotra Woszczyka


Przemówieni Pana Winiarskiego - komendanta powiatowego policji


Pluton Kadetów z klasy pierwszej technikum

Galeria zdjęć z uroczystego Ślubowania



Uroczyste ślubowanie kadetów


Przemarsz kadetów po uroczystym ślubowaniu


( POWRÓT )

Dzień Edukacji Narodowej 2025


Plakat z okazji DEN


Przemówieni Pani Dyrektor Edyty Mikołajczak


Życzenia Pani Starosty Obornickiej Zofii Koteckiej


Życzenia Pana Wiceburmistrza Piotra Woszczyka


Klasa IIa technikum z wychowawczynią Panią Agnieszką Lewandowską

Galeria zdjęć z uroczystej akademii



Pieśń na rozpoczęcie części artystycznej


Myśli Sokratesa - występ klasy IIa technikum


Akt drugi


Piosenka na pożegnanie


( POWRÓT )

Dzień Języków Obcych 2025


Stoisko Turcji


Stoisko Arabii Saudyjskiej


Stoisko Hawajów


Stoisko Japonii

Galeria zdjęć z Dnia języków


Prezentacja stoisk poszczególnych klas


Taniec hawajski


Taniec turecki


Taniec z Filipin


Pani dyrektor Edyta Mikołajczak ogłasza wyniki współzawodnictwa


( POWRÓT )

XV Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 03 października 2025 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 w Obornikach odbyła się XV Jubileuszowa Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O słodki poczęstunek i obsługę zadbali nasi uczniowie oraz nauczyciele.
Słodkie desery i ciasta przygotowali nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Małgorzata Kubiak, Małgorzata Ewertowska, Karolina Warchoł, Beata Korzeniowska oraz Anna Wachowiak wraz z uczniami klasy 3c Technikum Żywienia i 3Br w zawodzie Kucharz.
W przygotowaniu bufetu oraz obsłudze uczestniczyli uczniowie klasy IIb TH, IV TŻ i TH oraz V TŻ.



Uczennice obsługujące gości



Uczennice obsługujące gości



Uczennice obsługujące gości



Uczennice obsługujące gości



Uczennice obsługujące gości

( POWRÓT )

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2 października uczennice klasy IV a i V Technikum w Objezierzu odwiedziły najmłodszych podopiecznych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Objezierzu, by kultywować tradycję Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Lektury, które zaproponowały w tym roku to „Plastusiowy pamiętnik” i wiersze Juliana Tuwima. W zapamiętaniu tekstów pomogły niewątpliwie kolorowanki a spotkanie umiliły cukierki przyniesione przez lektorki.
Dziękuję Julkom, Natalce i Antosi za udział w tej tak ważnej akcji a Pani Agnieszce Hoffmann za owocną współpracę.

Elżbieta Dembińska




Natalia i Antonina



Julka i Julka



Natalia i Antonina



Julka i Julka

( POWRÓT )

Pomarańczowe szaleństwo

Pomarańczowe szaleństwo w Zespole Szkół w Objezierzu. Rodzice ucznia naszej szkoly uraczyli nas pieknymi dyniami, które na pewno poprawią nam humor w jesienne, deszczowe dni.



Dekoracja z dyni



Dekoracja z dyni



Dekoracja z dyni



Dekoracja z dyni

( POWRÓT )

43 Rajd Mickiewiczowskim szlakiem na trasie Oborniki – Objezierze

Zgodnie z 43 – letnią już tradycją ,w ostatnią sobotę września odbył się rowerowo – pieszy „Rajd Mickiewiczowskim Szlakiem” z Obornik do Objezierza. Wśród ponad 180 uczestników rajd, którzy zgłosili się na starcie w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Obornikach, byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych Powiatu Obornickiego oraz młodzież z Powiatu Konińskiego, Chodzieskiego i Wągrowieckiego reprezentująca Ludowe Zespoły Sportowe. Pierwsze zadania rajdowe przygotowane przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3, związane z tematyką mickiewiczowską uczestnicy realizowali przed wyruszeniem w trasę. Punktem kontrolnym rajdu był Dom Kultury w Objezierzu, a metą przypałacowy park, gdzie nauczyciele wraz z uczniami Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu przygotowali konkurencje rekreacyjno – sportowe, rajdowy poczęstunek czyli tradycyjną kiełbaskę, oraz pachnący wiejski chleb, który od kilku lat wypiekany jest na miejscu w specjalnym piecu chlebowym. Nie zabrakło też wozu bojowego i druhów z OchotniczejStraży Pożarnej Objezierzu, którzy sprawdzali poziom wiedzy uczestników w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Dużym powodzeniem cieszył się, podobnie jak w latach poprzednich, konkurs piosenki nie koniecznie rajdowej.
Nagrody, puchary oraz przypinki rajdowe sfinansowane zostały przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu, natomiast koszty związane z rajdowym poczęstunkiem pokryła Gmina Oborniki. Warto dodać, że dużym sprzymierzeńcem rajdowych zmagań jest zawsze piękna pogoda zachęcająca do rekreacji i poznawania uroków ziemi obornickiej

Roman Ostrowski




Znaczek rajdowy



Obsługa gastronomiczna realizowana przez uczniów szkoły



Niezawodni strażacy z OSP Objezierze



Nagrodzeni uczestnicy



Nagrodzeni uczestnicy

Galeria zdjęć z mety rajdu w parku w Objezierzu


( POWRÓT )

W ramach programu Erasmus+ szkolny zespół folklorystyczny weźmie udział w warsztatach studyjnych na Malcie



Zespół folklorystyczny

( POWRÓT )

Podpisanie Umowy Patronackiej między Zespołem Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu a Firmą Mercedes-Benz MB Poznań

Uroczyste podpisanie umowy patronackiej pomiędzy MB Poznań a Zespołem Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu.
22 września 2025 roku w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu odbyło się uroczyste podpisanie umowy patronackiej pomiędzy szkołą a firmą MB Poznań – autoryzowanym dealerem samochodów ciężarowych i serwisem pojazdów dostawczych Mercedes-Benz. To ważne wydarzenie wpisuje się w historię szkoły i otwiera nowy rozdział we współpracy edukacji z biznesem.
W uroczystości udział wzięli m.in.:
• Pan Krzysztof Paszyk – Poseł na Sejm RP, absolwent szkoły,
• Pan Piotr Woszczyk – Wiceburmistrz Obornik,
• Pani Zofia Kotecka – Starosta Obornicki,
• Pani Joanna Gzyl – Skarbnik Gminy Oborniki,
• Pan Krzysztof Hetmański – Dyrektor Centrum Usług Wspólnych,
• Pan Krzysztof Sroka – Kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Obornikach,
• Pan Ireneusz Jagiełło – Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający MB Poznań,
• Pan Rafał Kierzkowski – Członek Zarządu MB Poznań,
• Pan Robert Kupczyński – Szef Serwisu MB Poznań,
• Pani Magdalena Bejga – Kierownik Administracji MB Poznań,
• Pan Dawid Stawicki – Szef Sprzedaży MB Poznań,
• Pan Michał Stachowiak – Kierownik działu części zamiennych w oddziale MB Poznań w Komornikach,
• Pan Rafał Gościński – Kierownik działu części zamiennych w oddziale MB Poznań w Swarzędzu,
a także licznie zgromadzeni przedstawiciele społeczności lokalnej, uczniowie, nauczyciele oraz media.
Wystąpienia gości
W trakcie wydarzenia głos zabrali:
• Pan Ireneusz Jagiełło, Członek Zarządu i Dyrektor Zarządzający MB Poznań, który przybliżył zgromadzonym historię oraz działalność firmy, podkreślając znaczenie autoryzowanego dealera samochodów ciężarowych i serwisu dostawczych Mercedes-Benz dla regionu.
• Pan Krzysztof Paszyk, Poseł na Sejm RP, gratulował Zespołowi Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu nowego partnera i zaznaczył, że jest to krok w stronę lepszego przygotowania młodzieży do dynamicznie zmieniających się realiów rynku pracy.
• Pani Zofia Kotecka, Starosta Obornicki, odniosła się do bogatej historii szkoły, a także podkreśliła, że podpisana umowa to wielka szansa dla młodzieży i wspólny krok w przyszłość.
• Pan Piotr Woszczyk, Wiceburmistrz Obornik, zwrócił uwagę, że szkoła w Objezierzu jest gotowa na nowe, nowoczesne wyzwania – takie, które dla wielu innych placówek mogłyby wydawać się wręcz iemożliwe.
Oficjalne podpisanie umowy
Kulminacyjnym momentem uroczystości było podpisanie umowy patronackiej przez Panią Dyrektor Edytę Mikołajczak oraz członków zarządu MB Poznań – Pana Ireneusza Jagiełłę i Pana Rafała Kierzkowskiego. Symboliczne złożenie podpisów przypieczętowało rozpoczęcie współpracy, która ma wspierać rozwój nowo utworzonego kierunku kształcenia – mechanik pojazdów samochodowych.
Wystawa Mercedes-Benz
Uroczystość uświetniła także wystawa pojazdów przygotowana przez MB Poznań, która przyciągnęła uwagę uczniów, zaproszonych gości oraz mediów. Na placu przed szkołą zaprezentowano:
• Mercedes-Benz LAF-1113 – zabytkowy wóz strażacki z lat 60. XX wieku, symbol historii i dziedzictwa marki,
• Mercedes-Benz eActros 600 – rewolucyjny elektryczny pojazd ciężarowy, uhonorowany tytułem Truck of the Year 2025, pokazujący przyszłość transportu bezemisyjnego,
• Mercedes-Benz Actros L ProCabin – najnowszy model ciężarówki stworzony z myślą o najlepszej możliwej aerodynamice, która przekłada się na zmniejszony opór powietrza i niższe spalanie. Dzięki udoskonaleniom w układzie napędowym, zużycie paliwa może być niższe nawet o 8% w porównaniu z poprzednimi generacjami pojazdów Mercedes-Benz.

Fryderyk Gabryś
Koordynator ds. Marketingu
MB Poznań sp. z o.o.




Uczniowie z klasy patronackiej



Uczestnicy spotkania



Uczniowie z klasy patronackiej z upominkami od Firmy MB Poznań



Najnowsze ciągniki siodłowe Mercedesa



Pani Dyrektor Edyta Mikołajczak za kierownicą Mercedesa



Uczniowie z klasy gastronomicznej wyznaczenie do obsługi gości w czasie obiadu

Podpisanie Umowy Patronackiej



Galeria zdjęć z podpisania Umowy Patronackiej i okolicznościowej wystawy sprzętu


( POWRÓT )

Zespół Tańca Ludowego na Dożynkach Gminnych 2025 w Słonawach

Kolejny udział Zespołu Tańca Ludowego działającego przy naszym Zespole Szkół w tegorocznych uroczystościach dożynkowych już za nami. Zaledwie tydzień po powrocie do zajęć szkolnych członkowie Zespołu występowali na Dożynkach Gminnych 2025, które w tym roku odbyły się na lotnisku w Słonawach. Choć pogoda nie dopisała, ponieważ było chmurno i deszczowo to wszystkie elementy zaplanowane w tym tak ważnym wydarzeniu odbyły według przyjętego programu.
Zespół Tańca Ludowego przy ZS w Objezierzu otwierał obrzęd dożynkowy wiązanką tańców wielkopolskich i zamykał go, ale w już całkiem innym anturażu. Młodzi artyści zdążyli zmienić stroje szamotulskie na stroje kaszubskie i zakończyli obrzęd dożynkowy wiązanką tańców kaszubskich.
Choć tańczyli w strugach deszczu na ich twarzach gościł uśmiech i radość.
Członkowie Zespołu byli także w dwóch delegacjach sołeckich niosących wieńce dożynkowe (z sołectwa Objezierze i sołectwa Wymysłowo).

Wiesława Filipowiak




Zespół na scenie



Tańce Wielkopolskie



Tańce Kaszubskie



Pożegnanie z publicznością

Wiązanka Tańców Wielkopolskich



Galeria zdjęć z Dożynek Gminnych w Słonawach


( POWRÓT )

Narodowe Czytanie 2025

W piątek 5 września w Domu Kultury w Objezierzu młodzież Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza, we współpracy z Filią Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach, zaprosiła społeczność szkolną na spotkanie z poezją Jana Kochanowskiego.
W rolę lektorów wcielili się uczniowie klas IV a i V Technikum oraz p. Beata Łukasiewicz – Lorent.
Słuchacze mieli okazję wysłuchać różnorodnych pod względem formy i treści tekstów, co uczynili w godnym pochwały skupieniu.
Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na moją propozycję i włączyli się w organizację kolejnej edycji „Narodowego Czytania” w Objezierzu.

Elżbieta Dembińska




Plakat



Pani profesor Elżbieta Dembińska - prowadząca akademię



Uczestnicy i słuchacze Narodowego Czytania



Uczniowie czytający utwory wybrane Jana Kochanowskiego

Film z Narodowego Czytania



Galeria zdjęć z Narodowego Czytania 2025 w Objezierskim Domu Kultury


( POWRÓT )

Inauguracja Roku Szkolnego 2025/2026



Goście uroczystości



Podziękowanie za pracę Panu Grzegorzowi Chudzińskiemu



Podziękowania dla Pana Adama Kalemby za altankę dla mieszkańców internatu



Uczniowie klasy pierwszej



Uczniowie klasy pierwszej

Galeria zdjęć z inauguracji Roku Szkolnego 2025/26


Filmy z uroczystości inauguracji roku szkolnego

Ślubowanie klas pierwszych



Wystąpienie Pana Tomasza Szramy Burmistrza Obornik



( POWRÓT )

Harmonogram inauguracji Roku Szkolnego 2025/2026

8:15 - Msza Swięta w objezierskim kościele,

9:00 - Inauguracja Roku Szkolnego przed pałacem, po części oficjanej spotkanie z wychowawcami w wyznaczonych klasach.

( POWRÓT )

Spotkanie Pani dyrektor Edyty Mikołajczak z przedstawicielami Mercedes-Benz Duda-Cars i Mercedes Benz Poznań

W dniu 10.07.2025 odbyło się spotkanie Pani dyrektor z przedstawicielami Duda Cars SA Poznań i MB Poznań. Spotkanie dotyczyło współpracy w związku z utworzeniem nowego profilu (mechanik samochodowy) oraz doposażenia warsztatów szkolnych w pomoce dydaktyczne. Będzie się działo!



Uczestnicy spotkania w holu szkoły

( POWRÓT )

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2024/25



Rozpoczęcie uroczystości Hymnem Państwowym



Grupa uczniów kończących rok szkolny



Pani Dyrektor Edyta Mikołajczak z gośćmi uroczystości



Widok ogólny przedstawiający uczestników uroczystości

Galeria zdjęć z zakończenia roku


( POWRÓT )

Nowy zawód w branżowej szkole I stopnia

Nowy zawód w branżowej szkole I stopnia, ucząc się 3 lata zdobywasz zawód mechanik pojazdów samochodowych.
Przedmioty teoretyczne w szkole (nie trzeba jeździć na kursy)

Praktyki zawodowe:
- 1 rok w szkole ( pomoce dydaktyczne i sprzęt dostarcza firma Mercedes)
- 2 i 3 rok w Mercedesie (Golęczewo, Swarzędz, Komorniki)

Praktyki w Swarzędzu i Komornikach - dojazd do Poznania pociągiem, później transport zapewnia firma.

Praktyki na najnowocześniejszym sprzęcie pod okiem wyspecjalizowanej kadry.



Plakat promujący nowy zawód



Plakat promujący nowy zawód



Plakat promujący nowy zawód

 Informacja o organizacji kształcenia i dojazdach na praktyki;(do pobrania)

( POWRÓT )